Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Nie ma baraży! Ważne decyzje zarządu MZPN!2011-07-01 19:05:00

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął przed chwilą kilka ważnych decyzji dotyczących kształtu IV ligi i krakowskich okręgówek w nowym sezonie 2011/12.


Postanowiono, że przejściowo, przez jeden rok, IV liga wschodnia (tarnowsko-nowosądecka) będzie liczyła 15 zespołów, a IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka) - 17. Oznacza to, że żadna drużyna z grupy zachodniej nie zostanie przesunięta do wschodniej.

Jednocześnie zarząd MZPN zdecydował, że w najbliższym sezonie jedna grupa krakowskiej klasy okręgowej będzie się składała z 16 zespołów, a druga - z 17. W kolejnych rozgrywkach w obu grupach występować ma już po 16 drużyn.

Te decyzje oznaczają, że nie będzie baraży wicemistrzów A klas (dwóch krakowskich, myślenickiej, wielickiej i olkuskiej) o awans do okręgówki, cała piątka uzyska promocję. Nie powinno też być baraży czwartych drużyn krakowskiej B klasy o awans do A klasy, podobnie jak wicemistrzów krakowskiej C klasy o wejście do B klasy.

Poinformowano też oficjalnie, że odwołany został baraż o miejsce w IV lidze pomiędzy Borkiem Kraków a Heleną Nowy Sącz. Oba zespoły uzyskały awans.

Tak wyglądać będzie w sezonie 2011/12 IV liga, okręgówki krakowskie oraz krakowskie A i B klasy:

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 15):

Z IV ligi (5): Sandecja II Nowy Sącz, Bocheński KS, Orkan Szczyrzyc, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (8): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Helena Nowy Sącz
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka, 17):

Z IV ligi (7): Orzeł Balin, Hutnik Nowa Huta, Przeciszovia Przeciszów, Lotnik Kryspinów, IKS Olkusz, LKS Mogilany, Karpaty Siepraw
Z V ligi (8): Garbarz Zembrzyce, MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Niwa Nowa Wieś, Spójnia Osiek-Zimnodół, Sokół Przytkowice, Halniak Maków Podhalański, Borek Kraków
Z VI ligi (2): Zieleńczanka Zielonki, Iskra Klecza Dolna

Klasa okręgowa - Kraków I i II (16+17 lub 17+16 = 33, podziału dokona Wydział Gier MZPN)

Z III ligi (1): Kmita Zabierzów (Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów)
Z V ligi (6): Wróblowianka Wróblowice, Jordan Zakliczyn, Tramwaj Kraków, Słomniczanka Słomniki, Bronowianka Kraków, Skawinka Skawina
Z VI ligi krakowskiej (14): Wiślanie Jaśkowice, Clepardia Kraków, Świt Krzeszowice, Pogoń Skotniki, Raba Dobczyce, Sokół Kocmyrzów, Pcimianka Pcim, Wieczysta Kraków, LKS Śledziejowice, Hejnał Krzyszkowice, Proszowianka Proszowice, Grębałowianka Kraków, Gościbia Sułkowice, Nadwiślanka Nowe Brzesko
Z VI ligi wadowickiej (2): Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze
Z A klasy (5): Jutrzenka Giebułtów (Kraków I), Podgórze Kraków (Kraków II), Czarni Staniątki (Wieliczka), Sęp Droginia (Myślenice), Bukowianka Bukowno (Olkusz)
Z A klasy (5 wicemistrzów): JKS Zelków, Piast Wołowice, Wiślanka Grabie, Orzeł Myślenice, Legion Bydlin.

A klasa, Kraków (3x14 = 42)

Z VI ligi (1): Płomień Jerzmanowice
Z A I (12): Michałowianka Michałowice, Błękitni Modlnica, Prądniczanka Kraków, Bibiczanka Bibice, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Płaszowianka Kraków, Strażak Goszcza, Bratniak Kraków, Partyzant Dojazdów, Wawel Kraków, Grzegórzecki Kraków
Z A II (13): Liszczanka Liszki, Lotnik II Kryspinów, Armatura Kraków, Pozowianka Pozowice, Garbarnia II Kraków, Radziszowianka Radziszów, Nadwiślan Kraków, Prokocim Kraków, Kaszowianka Kaszów, Victoria Kraków, Wisła Jeziorzany, Wisła Rząska, Bieżanowianka Kraków
Awans z B I (4): Czarni 03 Grzegorzowice, Zwierzyniecki Kraków, Dąbski Kraków, TS Węgrzce
Awans z B II (4): Iskra Krzęcin, Borkowianka Borek Szlachecki, Płomień Kostrze, Gajowianka Gaj
Awans z B III (4): Tęcza Piekary, Iskra Radwanowice, Dragon Szczyglice, Niegoszowianka Niegoszowice
Awans z B IV (4): Juvenia Prandocin, Jastrzębiec Książ Wielki, Tytan Polekarcice, Słomniczanka II Słomniki

B klasa Kraków (3x14 = 42)

Z A klasy (1): LKS Libertów
Z B I (9): Orzeł Iwanowice, TS Rybitwy, Wanda Nowa Huta, Prądniczanka II Kraków, Sparta Skrzeszowice, Bronowicki Kraków, Galicja Raciborowice, Błyskawica Wyciąże, KS Wróżenice
Z B II (9): Cedronka Wola Radziszowska, Pychowianka Kraków, KS Tyniec, Strażak Rączna, Rzozovia Rzozów, Albertus Kraków, Trzebol Wielkie Drogi, Salva Kraków, Strzelcy/Korona Kraków
Z B III (9): Lot Balice, Iskra Czułów, Potok Więckowice, MKS Skała, Sportowiec Modlniczka, Fitball Szklary, Orlęta Rudawa, Maszycanka Maszyce, Orzeł Bębło
Z B IV (8): Płomień Kościelec, Spartak Charsznica, Spartak Wielkanoc-Gołcza, Wierzbowianka Wierzbno, Strażak Przybysławice, Pogoń Wronin, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice lub Nidzica Słaboszów
Z C I (1): Topór Aleksandrowice
Z C II (1): Polonia Kraków
Z C III (1): Agricola Klimontów
Z C klasy (3 wicemistrzów): Sparta Przeginia Duchowna, Trątnowianka Trątnowice i Energia Kozłów

Ostateczną decyzję dotyczącą składu A i B klasy krakowskiej musi jeszcze podjąć Podokręg PN Kraków.


cst, rst


100_5282.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty