Strona główna > Siatkówka
Puchar Polski dla siatkarzy Zawiercia: Pierwszy tytuł smakuje najlepiej
03.03.2024 23:40 -

Największy sukces w historii klubu zanotowali w niedzielę, 3 marca, siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie, którzy w TAURON Arenie Kraków zdobyli Puchar Polski po czterosetowym zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem.

więcej »
Puchar Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel czy Warta Zawiercie?
03.03.2024 01:00 - Jerzy Sasorski

Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzą się w niedzielnym finale Pucharu Polski siatkarzy, który rozpocznie się o godz. 14.45 w TAURON Arenie Kraków. W sobotnie popołudnie jastrzębianie pokonali w trzech setach Bogdankę LUK Lublin, potem ich wyczyn powtórzyli zawiercianie, eliminując tegorocznego triumfatora rozgrywek CEV Challenge Cup - Projekt Warszawa.

więcej »
W TAURON Arenie Kraków: Celem siatkarzy Puchar Polski
01.03.2024 18:23 -

Doborowy kwartet zespołów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel, Bogdanka LUK Lublin, Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie wystąpi w TAURON Arenie Kraków, aby wyłonić triumfatora Pucharu Polski. W sobotę (2 marca) odbędą się mecze półfinałowe, a w niedzielę (3 marca) – wielki finał.

więcej »
Siatkówka. Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale LM (FOTO)
18.01.2024 15:33 -

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

więcej »
Polscy siatkarze w finale mistrzostw Europy!
14.09.2023 21:36 -

W Palazzetto dello sport w Rzymie polscy siatkarze pokonali w półfinale mistrzostw Europy Słowenię 3:1 (23:25, 25: 21; 25:20,25:21). W sobotę 16 września spotkają się ze zwycięzcą drugiej pary półfinałowej Włochami (3-0 z Francją). Po czternastu latach Polacy ponownie staną przed szansą zdobycia złotego medalu w czempionacie Starego Kontynentu.

więcej »
ME siatkarek: Polska w ćwierćfinale! Zagra z Turcją
27.08.2023 22:20 -

Polska pokonała w Brukseli Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 26:24) w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy kobiet w siatkówce. W ćwierćfinale Polska zagra z Turcją, która jeszcze nie przegrała w czempionacie.

więcej »
Medal PZPS dla trenera Lesława Kędryny
22.08.2023 08:36 - Sas

W trakcie XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera wyróżniony został przez Polski Związek Piłki Siatkowej znany trener Lesław Kędryna.

więcej »
Edward Skorek: Nie można wygrać wszystkiego!
21.08.2023 23:57 -

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to najlepsza, często jedyna okazja dla kibiców, by spotkać legendarnych siatkarzy, kolegów i podopiecznych wybitnego trenera, złotych medalistów mistrzostw świata (1974) i igrzysk olimpijskich (1976). Podczas ostatniego weekendu w TAURON Arenie Kraków pojawili się znów: Edward Skorek, Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Zbigniew Lubiejewski, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Sadalski i Wiesław Czaja. Wspólnie świętowali jubileusz dwudziestolecia turnieju. O fenomenie tego wyjątkowego wydarzenia sportowego rozmawialiśmy z kapitanem reprezentacji z lat siedemdziesiątych Edwardem Skorkiem.

więcej »
Włoscy siatkarze triumfatorami XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: dominacja mistrzów świata i Europy
21.08.2023 08:38 - Sas

Reprezentacja Włoch wygrała XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Podczas trzydniowego turnieju siatkarzy w krakowskiej TAURON Arenie mistrzowie świata i Europy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili debiutujących w imprezie srebrnych medalistów ostatnich ME Słoweńców, triumfatorów tegorocznej Ligi Narodów Polaków i mistrzów olimpijskich Francuzów.

więcej »
Polscy siatkarze ze złotymi medalami Ligi Narodów. Małopolskie akcenty wielkiego sukcesu
24.07.2023 20:51 - Jerzy Sasorski

Polscy siatkarze wspaniałym sukcesem zwieńczyli ćwierćwiecze występów w rozgrywkach Ligi Światowej/Ligi Narodów. W niedzielnym, wielkim finale tegorocznej edycji VNL, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, pokonali Amerykanów 3-1 (25-23, 24-26, 25-18, 25-18).