Strona główna > Lekka atletyka
Rio 2016: Złoto i rekord świata Anity Włodarczyk!
15.08.2016 17:58 -

31-letnia Anita Włodarczyk w fenomenalnym stylu zdobyła olimpijskie złoto w rzucie młotem. W Rio de Janeiro rozgromiła rywalki, ustanawiając rekord świata - 82.29 m!!!

więcej »
Sześć złotych medali polskich lekkoatletów
10.07.2016 21:23 -

Polscy lekkoatleci wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Europy w Amsterdamie. Biało-czerwoni zdobyli w sumie 12 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy!

więcej »
Pekin 2015: Dyskobole na podium - złoto Piotra Małachowskiego, brąz Roberta Urbanka
29.08.2015 15:20 -

32-letni Piotr Małachowski zdobył złoty medal w rzucie dyskiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Razem z nim na podium stanął Robert Urbanek, który wywalczył brąz.

więcej »
Pekin 2015: Złota Anita Włodarczyk
27.08.2015 14:52 -

30-letnia Anita Włodarczyk zdeklasowała rywalki w finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Polka uzyskała 80.85 m, zaledwie o 23 cm gorzej od własnego rekordu globu.

więcej »
Pekin 2015: Adam Kszczot wicemistrzem w biegu na 800 m
25.08.2015 15:31 -

Adam Kszczot srebrnym medalistą w biegu na 800 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Polaka wyprzedził jedynie rekordzista globu - Kenijczyk David Rudisha.

więcej »
Pekin 2015: Paweł Fajdek mistrzem świata, brąz Wojciecha Nowickiego
23.08.2015 14:05 -

Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Brąz w tej konkurencji wywalczył drugi reprezentant Polski - Wojciech Nowicki!

więcej »
Fantastyczny rekord świata Anity Włodarczyk
01.08.2015 23:25 -

29-letnia Anita Włodarczyk ustanowiła dziś w Cetniewie fantastyczny rekord świata w rzucie młotem - 81.08 m! Jako pierwsza w historii tej konkurencji przekroczyła granicę 80 metrów.

więcej »
Marcin Lewandowski mistrzem Europy
09.03.2015 08:51 -

Marcin Lewandowski w pięknym stylu zdobył złoty medal w biegu na 800 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Pradze. Polak na finiszu nie dał szans rywalom.

więcej »
12 medali lekkoatletów w Zurychu
17.08.2014 21:47 -

W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu Polacy zdobyli dwa medale: srebro Yared Shegumo w maratonie i brąz sztafeta 4x400 m. Łączny dorobek biało-czerwonych to 12 medali - 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

więcej »
Złoty Kszczot, złota Włodarczyk
15.08.2014 23:40 -

Cztery medale zdobyli dziś polscy lekkoatleci podczas mistrzostw Europy w Zurychu. W biegu na 800 m triumfował Adam Kszczot przed Arturem Kuciapskim, w rzucie młotem zwyciężyła Anita Włodarczyk, a trzecia była Joanna Fiodorow.