Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Bogdan Szablowski trenerem Sępa Droginia2011-07-06 09:40:00

Sęp Droginia, mistrz A klasy myślenickiej i beniaminek krakowskiej okręgówki, ma nowego trenera. Został nim Bogdan Szablowski, zastępując na tym stanowisku Pawła Tomeczko, który będzie grającym szkoleniowcem w Jordanie Zakliczyn.


Szablowski ma 34 lata i zaczyna przygodę na ławce trenerskiej. To doświadczony i ograny zawodnik w kilku innych klubach, w ostatnim czasie był kapitanem Sępa, z którym wywalczył awans. Nowy szkoleniowiec pierwsze zajęcia z piłkarzami poprowadzi dziś o godz. 19.

Wraz z końcem sezonu z klubu po kilkunastu latach wycofał się prezes Andrzej Popek, to głównie dzięki niemu Sęp z C klasy awansował do okręgówki.

Historyczny awans

Dla piłkarzy Sępa Droginia był to bardzo udany sezon. Zajmując pierwsze miejsce w A klasie uzyskali historyczny awans do klasy okręgowej. W 26 spotkaniach zgromadzili 62 pkt, wyprzedzając o 2 pkt Orła, z którym do ostatniej kolejki trwała walka o mistrzostwo.

Sezon 2010/2011 zaczął się w sierpniu, nowym szkoleniowcem został Paweł Tomeczko, a celem miał być awans. Wraz ze zmianą trenera z zespołem pożegnało się kilku zawodników, którzy nie wykazywali odpowiedniego poziomu sportowego. Do zespołu z Drogini dołączyli gracze doświadczeni, ograni w wyższych ligach. W rundzie jesiennej Sęp poradził sobie bardzo dobrze, po porażce w 1. kolejce z Pasternikiem Ochojno, z meczu na mecz drużyna grała coraz lepiej, efektem 4 punkty przewagi po pierwszej rundzie nad drugim w tabeli Orłem.

Runda wiosenna była nieco gorsza od jesiennej, ponownie zaczęło się od porażki z Pasternikiem, a następnie remisu z Rudnikiem. Na finiszu Sęp stracił jeszcze punkty w meczach, w których zdecydowanie lepiej prezentował się od rywali - z Dziecanovią i Krakusem Swoszowice. W ostatniej kolejce Sęp udowodnił, że w tym sezonie był zespołem, któremu należało się mistrzostwo. Spotkanie z Orłem obejrzało około 1000 kibiców, a po końcowym gwizdku to zespół z Drogini otwierał szampany. Najlepszym strzelcem Sępa z 17 bramkami został Andrzej Kania.

Zawodnicy Sępa Droginia, którzy przysłużyli się do historycznego awansu:

Bramkarze: Arkadiusz Serafin, Robert Horab
Obrońcy: Wojciech Mastalerz, Bogdan Szablowski, Kazimierz Drożdż, Paweł Tomeczko, Piotr Wojtan, Mateusz Wiechniak, Arkadiusz Czepiel
Pomocnicy: Rafał Olesek, Artur Kulka, Marek Czajczyk, Ryszard Kania, Michał Popek, Paweł Cygan
Napastnicy: Łukasz Nowak, Tomasz Jędrzejak, Andrzej Kania

sepdroginia.futbolowo.pl
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty