Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Kto awansuje, kto spada? (stan na 6 czerwca)2011-06-06 21:27:00 RK

Piłkarski sezon 2010/2011 zbliża się do końca. Po weekendowych meczach dokonujemy po raz drugi przeglądu lig pod kątem awansów i spadków.


Przypomnijmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w sezonie 2011/2012:
- III liga będzie liczyć 16 zespołów (zamiast 18)
- powstaną dwie grupy IV ligi małopolskiej - wschodnia i zachodnia, po 16 zespołów każda
- zlikwidowane zostaną obie V ligi - krakowsko-wadowicka i tarnowsko-sądecka
- szóstym szczeblem rozgrywkowym (między IV ligą a A klasą) będzie klasa okręgowa: krakowska I, krakowska II, wadowicka, tarnowska i nowosądecka; krakowskie okręgówki będą się składały z zespołów z podokręgów Kraków, Myślenice, Wieliczka i - nowość - Olkusz
- w podokręgu krakowskim zmieni się struktura rozgrywek: będą trzy grupy A klasy (zamiast dwóch), trzy grupy B klasy (zamiast czterech) i trzy grupy C klasy (bez zmian)

Ze względu na ogromną ilość lig, skupiliśmy się na niższych szczeblach na tych z najmocniejszego i najliczniejszego podokręgu - krakowskiego. Jedyną niejasnością dotyczącą A i B klasy była kwestia spadków. - Spada po jednym zespole z każdej grupy A i B klasy - wyjaśnił autorytatywnie Stanisław Dańda, przewodniczący Komisji Gier Podokręgu PN Kraków. Jednocześnie dodał, że z grupy I spadną dwie drużyny, które się wycofały na półmetku.

SYMULACJA jakiej poniżej dokonaliśmy uwzględnia stan na dziś - poniedziałek, 6 czerwca.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz - nie grozi jej ani awans, ani spadek
Kolejarz Stróże - uratował się przed spadkiem
Spadek (15-18): Termalica Bruk-Bet Nieciecza (uratuje się jeśli wygra z Piastem, a KSZO przegra z Sandecją)

II liga (wschód)

Okocimski Brzesko (aktualnie na 2. miejscu dającym awans)
Spadek: Puszcza Niepołomice

III liga (w sezonie 2011/12 - 16 drużyn)

Awans (1): Garbarnia Kraków
Spadek (13-18): Naprzód Jędrzejów, Nida Pińczów, MKS Stąporków, Orlęta Kielce, Czarni Połaniec, Kmita Zabierzów (do KO, ewent. do IV ligi)

IV liga

Awans (1-2): Limanovia Limanowa, Sandecja II Nowy Sącz
Spadek (15-16): Glinik Gorlice, MKS Alwernia

V liga, Kraków-Wadowice

Awans do IV ligi (1-8): MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół, Sokół Przytkowice
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

V liga, Tarnów-Nowy Sącz

Awans do IV ligi (1-8): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, KS Tymbark, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Łosoś Łososina Dolna
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

VI liga krakowska:

Awans do IV ligi (1): Wiślanie Jaśkowice; spadek: Płomień Jerzmanowice

VI liga wadowicka:

Awans do IV ligi (1): Iskra Klecza Dolna (lepszy bilans bezpośrednich meczów z Jałowcem)

VI liga tarnowska:

Awans do IV ligi (1): Rylovia Rylowa

VI liga nowosądecka:

Awans do IV ligi (1): Ogniwo Piwniczna-Zdrój

Tak będzie w sezonie 2011/12

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 16):

Z IV ligi (5): Lubań Maniowy, Orkan Szczyrzyc, Bocheński KS, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (8): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, KS Tymbark, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów, Łosoś Łososina Dolna
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka, 16):

Z IV ligi (7): Orzeł Balin, Hutnik Nowa Huta, Przeciszovia Przeciszów, Lotnik Kryspinów, IKS Olkusz, LKS Mogilany, Karpaty Siepraw
Z V ligi (8): MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Garbarz Zembrzyce, Niwa Nowa Wieś, Halniak Maków Podhalański, Borek Kraków, Spójnia Osiek-Zimnodół, Sokół Przytkowice
Z VI ligi (2): Wiślanie Jaśkowice, Iskra Klecza Dolna

W związku z tym, że do grupy zachodniej aktualnie kwalifikuje się więcej drużyn niż do wschodniej, Wydział Gier MZPN będzie musiał przesunąć 1 zespół z zachodniej do wschodniej (w grę mogłyby wchodzić Hutnik, Orzeł, Borek, Karpaty, Mogilany lub Halniak).

Klasa okręgowa - Wadowice (16)

Z IV ligi (1): MKS Alwernia
Z V ligi (2): UKS KS Chełmek, Skawa Wadowice
Z VI ligi (10): Jałowiec Stryszawa, Brzezina Osiek, MKP Unia Oświęcim, Iskra Brzezinka, LKS Skidziń, Jubilat Izdebnik, Cedron Brody, Zagórzanka Zagórze, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Zgoda Malec
Z A klasy (3): Orzeł II Balin, Soła Oświęcim, Babia Góra Sucha Beskidzka

Klasa okręgowa - Kraków I i II (32, podziału dokona Wydział Gier MZPN)

Z III ligi (1): Kmita Zabierzów (ewent. do IV ligi)
Z V ligi (6): Wróblowianka Wróblowice, Jordan Zakliczyn, Słomniczanka Słomniki, Tramwaj Kraków, Bronowianka Kraków, Skawinka Skawina
Z VI ligi krakowskiej (14): Zieleńczanka Zielonki, Clepardia Kraków, Świt Krzeszowice, Pogoń Skotniki, Sokół Kocmyrzów, Pcimianka Pcim, Raba Dobczyce, LKS Śledziejowice, Hejnał Krzyszkowice, Wieczysta Kraków, Grębałowianka Kraków, Proszowianka Proszowice, Gościbia Sułkowice, Nadwiślanka Nowe Brzesko
Z VI ligi wadowickiej (2-3): Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze, Promień Przeginia (???)
Z A klasy (5): Jutrzenka Giebułtów (Kraków I), Podgórze Kraków (Kraków II), Czarni Staniątki (Wieliczka), Orzeł Myślenice (Myślenice), Bukowianka Bukowno (Olkusz)
O pozostałe 3-4 wolne miejsca baraż wicemistrzów A klas: JKS Zelków, Liszczanka Liszki, Batory Wola Batorska, Orzeł Myślenice, Legion Bydlin

A klasa Kraków

Awans (2): Jutrzenka Giebułtów, Podgórze Kraków
Możliwy awans (2): JKS Zelków, Liszczanka Liszki
Spadek (3): Tonianka Tonie, Kosynierzy Łuczyce, LKS Libertów

W sezonie 2011/12 A klasa krakowska będzie się składała z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej.
Skład A klasy:

Z VI ligi (1): Płomień Jerzmanowice
Z A I (12-13): JKS Zelków (jeśli nie awansuje do KO), Michałowianka Michałowice, Błękitni Modlnica, Bibiczanka Bibice, Prądniczanka Kraków, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Płaszowianka Kraków, Strażak Goszcza, Bratniak Kraków, Partyzant Dojazdów, Wawel Kraków, Grzegórzecki Kraków
Z A II (13-14): Liszczanka Liszki (jeśli nie awansuje do KO), Piast Wołowice, Pozowianka Pozowice, Lotnik II Kryspinów, Radziszowianka Radziszów, Garbarnia II Kraków, Armatura Kraków, Prokocim Kraków, Kaszowianka Kaszów, Victoria Kraków, Nadwiślan Kraków, Wisła Jeziorzany, Bieżanowianka Kraków, Wisła Rząska

Z czterech grup B klasy krakowskiej awansuje w sumie 14-16 zespołów, czyli aktualnie (stan na dziś) pierwsze trzy zespoły z każdej plus 2-4 zespoły z czwartych miejsc.
Awans z B I (3-4): Zwierzyniecki Kraków, Czarni 03 Grzegorzowice, Dąbski Kraków, TS Rybitwy (???)
Awans z B II (3-4): Iskra Krzęcin, Borkowianka Borek Szlachecki, Płomień Kostrze, Gajowianka Gaj (???)
Awans z B III (3-4): Tęcza Piekary, Iskra Radwanowice, Dragon Szczyglice, Niegoszowianka Niegoszowice (???)
Awans z B IV (3-4): Juvenia Prandocin, Jastrzębiec Książ Wielki, Płomień Kościelec, Tytan Polekarcice (???)

B klasa Kraków

B klasa krakowska będzie się składała w sezonie 2011/12 z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej. W tym sezonie awansują 3-4 drużyny z każdej grupy, spada po jednej.
Skład B klasy:
Z A klasy (1): LKS Libertów
Z B I (9-10): TS Rybitwy (jeśli nie awansują), TS Węgrzce, Orzeł Iwanowice, Wanda Nowa Huta, Prądniczanka II Kraków, Sparta Skrzeszowice, Bronowicki Kraków, Galicja Raciborowice, Błyskawica Wyciąże, KS Wróżenice
Z B II (9-10): Gajowianka Gaj (jeśli nie awansuje), Pychowianka Kraków, Strażak Rączna, Cedronka Wola Radziszowska, KS Tyniec, Rzozovia Rzozów, Trzebol Wielkie Drogi, Albertus Kraków, Salva Kraków, Strzelcy/Korona Kraków
Z B III (9-10): Niegoszowianka Niegoszowice (jeśli nie awansuje), Lot Balice, Iskra Czułów, MKS Skała, Potok Więckowice, Sportowiec Modlniczka, Orlęta Rudawa, Fitball Szklary, Maszycanka Maszyce, Francesco Olszanica
Z B IV (8-9): Tytan Polekarcice (jeśli nie awansuje), Słomniczanka II Słomniki (jeśli nie awansuje), Spartak Charsznica, Wierzbowianka Wierzbno, Spartak Wielkanoc-Gołcza, Strażak Przybysławice, Pogoń Wronin, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice
Z C I (1): Topór Aleksandrowice
Z C II (1): Polonia Kraków
Z C III (1): Agricola Klimontów
Szansę na awans mają również wicemistrzowie grup C klasy - Powiśle Ochodza, Trątnowianka Trątnowice i Polonia Więcławice - bezpośrednio lub po barażu.

C klasa Kraków

Z A i B: Tonianka Tonie (???), Kosynierzy Łuczyce (???), Tramwaj II Kraków (???), Porta Kraków, Orzeł Bębło, Nidzica Słaboszów
Rozgrywki w C klasie, w sezonie 2011/12, toczyć się będą w trzech grupach, po 12-14 zespołów w każdej.


RK


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty