Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Wydział Gier MZPN o krakowskich klasach okręgowych2011-03-10 10:03:00

Wobec pojawiających się różnych spekulacji, pytań i wątpliwości w sprawie przyszłych dwóch krakowskich klas okręgowych, Wydział Gier MZPN wyjaśnia i informuje:


W wyniku reorganizacji rozgrywek, w sezonie 2011/2012 zostaną utworzone dwie grupy krakowskiej klasy okręgowej.

KO Kraków I będzie składać się z klubów Podokręgów Kraków (częściowo) i Olkusz, zaś KO Kraków II z klubów Podokręgów Wieliczka, Myślenice i Kraków (częściowo).

Zespoły Podokręgu Kraków już kilka lat wcześniej zostały podzielone terytorialnie i odzwierciedleniem tego są obecne dwie grupy klasy A. Podobnym systemem będą przydzielane kluby Podokręgu Kraków do poszczególnych grup klasy okręgowej -  do I grupy KO drużyny z północno-wschodniego terenu, do II grupy KO z południowo-zachodniego terenu.

Aby przeciąć wszelkie spekulacje, Wydział Gier MZPN postanowił przed rozpoczęciem rundy wiosennej przedstawić przypisanie przynależności terytorialnej w Okręgu Kraków klubom z Podokręgów Wieliczka, Myślenice, Olkusz i Kraków występujących obecnie w IV, V i VI lidze. Na tej podstawie będą tworzone dwie grupy krakowskiej klasy okręgowej z zespołów, które uzyskają prawo gry w krakowskiej klasie okręgowej sezonu 2011/2012.

Okreg Kraków I (północno-wschodni)

Płomień Jerzmanowice
Świt Krzeszowice
Zieleńczanka Zielonki
Clepardia Kraków
Wieczysta Kraków
Grębałowianka Kraków
Sokół Kocmyrzów
Proszowianka Proszowice
Słomniczanka Słomniki
Bronowianka Kraków
Nowy Hutnik 2010
Spójnia Osiek-Zimnodół
Promień Przeginia
Przemsza Klucze
Piliczanka Pilica
IKS Olkusz

Okręg Kraków II (południowo-zachodni)

Pcimianka Pcim
Gościbia Sułkowice
Hejnał Krzyszkowice
Raba Dobczyce

Wiślanie Jaśkowice
LKS Śledziejowice

Nadwiślanka Nowe Brzesko
Pogoń Skotniki
Orzeł Piaski Wielkie
Jordan Sum-Zakliczyn
Borek Kraków
Tramwaj Kraków
Wróblowianka Wróblowice
Skawinka Skawina
Lotnik Kryspinów
LKS Mogilany
Karpaty Siepraw

Po zakończeniu sezonu piłkarskiego 2010/2011 krakowska klasa okręgowa zostanie uzupełniona przez spadkowiczów z wyższych lig oraz zespoły awansujące z klas A – Kraków I, Kraków II, Wieliczka, Myślenice, Olkusz.

Po uwzględnieniu wszystkich spadków i awansów, suma zespołów wyniesie 32 i wówczas nastąpi podział klasy okręgowej na dwie grupy liczące po 16 drużyn, według przypisanej przynależności terytorialnej, jak pokazano powyżej. Może zdarzyć się, że jedna z grup będzie liczniejsza od drugiej, wówczas uzupełnienie grupy o mniejszej ilości zespołów nastąpi klubem z grupy liczniejszej, położonym najbliżej terytorialnie.


Przygotował: Zdzisław Wagner (MZPN)
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty