Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Kto awansuje, kto spada? (stan na 24 czerwca)2011-06-25 00:50:00

Piłkarski sezon 2010/2011 finiszuje. Dokonujemy po raz czwarty przeglądu lig pod kątem awansów i spadków.


Przypomnijmy najważniejsze zmiany jakie nastąpią w sezonie 2011/2012:
- III liga będzie liczyć 16 zespołów (zamiast 18)
- powstaną dwie grupy IV ligi małopolskiej - wschodnia i zachodnia, po 16 zespołów każda
- zlikwidowane zostaną obie V ligi - krakowsko-wadowicka i tarnowsko-sądecka
- szóstym szczeblem rozgrywkowym (między IV ligą a A klasą) będzie klasa okręgowa: krakowska I, krakowska II, wadowicka, tarnowska i nowosądecka; krakowskie okręgówki będą się składały z zespołów z podokręgów Kraków, Myślenice, Wieliczka i - nowość - Olkusz
- w podokręgu krakowskim zmieni się struktura rozgrywek: będą trzy grupy A klasy (zamiast dwóch), trzy grupy B klasy (zamiast czterech) i trzy grupy C klasy (bez zmian)

Ze względu na ogromną ilość lig, skupiliśmy się na niższych szczeblach na tych z najmocniejszego i najliczniejszego podokręgu - krakowskiego.

SYMULACJA jakiej poniżej dokonaliśmy uwzględnia stan na piątek 24 czerwca.

II liga wschód (koniec sezonu)

Okocimski Brzesko - 4. miejsce
Spadek: Puszcza Niepołomice

III liga (koniec sezonu, w sezonie 2011/12 - 16 drużyn)

Awans (1): Garbarnia Kraków
Spadek (13-18): Górnik Wieliczka, Nida Pińczów, MKS Stąporków, Czarni Połaniec, Orlęta Kielce, Kmita Zabierzów (do KO lub do IV ligi)

IV liga

Awans (1-2): Limanovia Limanowa, Lubań Maniowy (już zapewniony)
Spadek (15-16): Glinik Gorlice, MKS Alwernia (już zapewniony)

V liga, Kraków-Wadowice

Awans do IV ligi (1-7): Garbarz Zembrzyce, MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Niwa Nowa Wieś, Spójnia Osiek-Zimnodół, Sokół Przytkowice, Halniak Maków Podhalański
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

V liga, Tarnów-Nowy Sącz

Awans do IV ligi (1-7): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybów
Zespoły z miejsc 9-16 będą grać w klasie okręgowej.

Zespoły z 8. miejsc w V lidze - Borek Kraków i Helena Nowy Sącz - zagrają baraż o awans do IV ligi, przegrany występować będzie w kl. okręgowej.

VI liga krakowska:

Awans do IV ligi (1): Zieleńczanka Zielonki; spadek: Płomień Jerzmanowice

VI liga wadowicka:

Awans do IV ligi (1): Iskra Klecza Dolna

VI liga tarnowska:

Awans do IV ligi (1): Rylovia Rylowa

VI liga nowosądecka:

Awans do IV ligi (1): Ogniwo Piwniczna-Zdrój

Tak będzie w sezonie 2011/12

IV liga wschodnia (tarnowsko-sądecka, 16):

Z IV ligi (5): Sandecja II Nowy Sącz, Bocheński KS, Orkan Szczyrzyc, Wolania Wola Rzędzińska, Dunajec Zakliczyn
Z V ligi (7): Tuchovia Tuchów, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, Skalnik Kamionka Wielka, Watra Białka Tatrzańska, KS Tymbark, Barciczanka Barcice, Grybovia Grybówa
Z VI ligi (2): Rylovia Rylowa, Ogniwo Piwniczna-Zdrój

IV liga zachodnia (krakowsko-wadowicka, 16):

Z III ligi (1): Górnik Wieliczka
Z IV ligi (7): Orzeł Balin, Hutnik Nowa Huta, Przeciszovia Przeciszów, Lotnik Kryspinów, IKS Olkusz, LKS Mogilany, Karpaty Siepraw
Z V ligi (7): Garbarz Zembrzyce, MKS Trzebinia/Siersza, Orzeł Piaski Wielkie, Niwa Nowa Wieś, Spójnia Osiek-Zimnodół, Sokół Przytkowice, Halniak Maków Podhalański
Z VI ligi (2): Zieleńczanka Zielonki, Iskra Klecza Dolna

Stawkę IV-ligowców powinien uzupełnić zwycięzca barażu pomiędzy Borkiem Kraków a Heleną Nowy Sącz. Nie jest to pewne, bo o miejsce w IV lidze stara się Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów. W przypadku pozytywnej decyzji MZPN (1 lipca) są dwie ewentualności: barażu między Borkiem a Heleną nie będzie lub IV liga zostanie powiększona. Teoretycznie, w związku z tym, że do grupy zachodniej aktualnie kwalifikuje się więcej drużyn niż do wschodniej, Wydział Gier MZPN powinien przesunąć 1 lub 2 zespoły z zachodniej do wschodniej. Możliwe jednak, drużyny zostaną w swoich grupach, a zachodnia będzie liczniejsza. Na okres przejściowy, roczny, byłoby to najbardziej sensowne rozwiązanie.

Klasa okręgowa - Nowy Sącz (16)

Z IV ligi (1): Glinik Gorlice
Z V ligi (2 lub 3): Helena Nowy Sącz (jak przegra baraż z Borkiem Kraków), Łosoś Łososina Dolna, Olimpia Pisarzowa
Z VI ligi (8 lub 9): KS Zakopane, Jordan Jordanów, LKS Kobylanka, Sokół Stary Sącz, Gród Podegrodzie, LKS Szaflary, ULKS Korzenna, Poprad Rytro i ewentualnie Dobrzanka Dobra (jeśli Helena wygra baraż z Borkiem)
Z A klasy (4): Zuber Krynica-Zdrój (Nowy Sącz), LKS Uście Gorlickie (Nowy Sącz-Gorlice), Poroniec Poronin (Podhale), AKS Ujanowice (Limanowa)

Klasa okręgowa - Tarnów (16)

Z V ligi (6): LKS Nowa Jastrząbka, Olimpia Wojnicz, Piast Czchów, Polan Żabno, Iskra Tarnów, Orzeł Dębno
Z VI ligi (6): Jadowniczanka, Ciężkowianka, Zorza Zaczarnie, Wisła Grobla, Wisła Szczucin, Drwinka Drwinia
Z A klasy (4): Czarni Kobyle (A Bochnia), Sokół Borzęcin Górny (A Brzesko), LUKS Skrzyszów (A Tarnów), Łukovia Łukowa (A Żabno)

Klasa okręgowa - Wadowice (16)

Z IV ligi (1): MKS Alwernia
Z V ligi (2): UKS KS Chełmek, Skawa Wadowice
Z VI ligi (10): Jałowiec Stryszawa, Brzezina Osiek, MKP Unia Oświęcim, LKS Skidziń, Iskra Brzezinka, Jubilat Izdebnik, Cedron Brody, Zagórzanka Zagórze, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, Zgoda Malec
Z A klasy (3): Orzeł II Balin, Soła Oświęcim, Babia Góra Sucha Beskidzka

Klasa okręgowa - Kraków I i II (32, podziału dokona Wydział Gier MZPN)

Z III ligi (0-1): Kmita Zabierzów (ewent. do IV ligi)
Z V ligi (6-7): Borek Kraków (???), Wróblowianka Wróblowice, Jordan Zakliczyn, Tramwaj Kraków, Słomniczanka Słomniki, Bronowianka Kraków, Skawinka Skawina
Z VI ligi krakowskiej (14): Wiślanie Jaśkowice, Clepardia Kraków, Świt Krzeszowice, Pogoń Skotniki, Raba Dobczyce, Sokół Kocmyrzów, Pcimianka Pcim, Wieczysta Kraków, LKS Śledziejowice, Hejnał Krzyszkowice, Proszowianka Proszowice, Grębałowianka Kraków, Gościbia Sułkowice, Nadwiślanka Nowe Brzesko
Z VI ligi wadowickiej (2): Piliczanka Pilica, Przemsza Klucze
Z A klasy (5): Jutrzenka Giebułtów (Kraków I), Podgórze Kraków (Kraków II), Czarni Staniątki (Wieliczka), Sęp Droginia (Myślenice), Bukowianka Bukowno (Olkusz)
O pozostałe 3-4 wolne miejsca baraż wicemistrzów A klas: JKS Zelków, Piast Wołowice, Wiślanka Grabie, Orzeł Myślenice, Legion Bydlin. Gdyby Kmita i Borek grały w IV lidze, to awansuje cała piątka wicemistrzów, bez baraży.

A klasa Kraków

Awans (2): Jutrzenka Giebułtów, Podgórze Kraków
Możliwy awans (2): JKS Zelków, Piast Wołowice
Spadek (3): Tonianka Tonie, Kosynierzy Łuczyce, LKS Libertów

W sezonie 2011/12 A klasa krakowska będzie się składała z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej.
Skład A klasy:
Z VI ligi (1): Płomień Jerzmanowice
Z A I (12-13): JKS Zelków (jeśli nie awansuje do KO), Michałowianka Michałowice, Błękitni Modlnica, Prądniczanka Kraków, Bibiczanka Bibice, Pogoń Miechów, LKS Niedźwiedź, Płaszowianka Kraków, Strażak Goszcza, Bratniak Kraków, Partyzant Dojazdów, Wawel Kraków, Grzegórzecki Kraków
Z A II (13-14): Piast Wołowice (jeśli nie awansuje do KO), Liszczanka Liszki, Lotnik II Kryspinów, Armatura Kraków, Pozowianka Pozowice, Garbarnia II Kraków, Radziszowianka Radziszów, Nadwiślan Kraków, Prokocim Kraków, Kaszowianka Kaszów, Victoria Kraków, Wisła Jeziorzany, Wisła Rząska, Bieżanowianka Kraków

Z czterech grup B klasy krakowskiej awansuje w sumie 14-16 zespołów, czyli pierwsze trzy zespoły z każdej plus 2-4 zespoły z czwartych miejsc.
Awans z B I (3-4): Czarni 03 Grzegorzowice, Zwierzyniecki Kraków, Dąbski Kraków, TS Węgrzce (???)
Awans z B II (3-4): Iskra Krzęcin, Borkowianka Borek Szlachecki, Płomień Kostrze, Gajowianka Gaj (???)
Awans z B III (3-4): Tęcza Piekary, Iskra Radwanowice, Dragon Szczyglice, Niegoszowianka Niegoszowice (???)
Awans z B IV (3-4): Juvenia Prandocin, Jastrzębiec Książ Wielki, Tytan Polekarcice, Słomniczanka II Słomniki (???)

B klasa Kraków

B klasa krakowska będzie się składała w sezonie 2011/12 z 42 drużyn podzielonych na 3 grupy po 14 w każdej. W tym sezonie awansują 3-4 drużyny z każdej grupy, spada po jednej.
Skład B klasy:
Z A klasy (1):
LKS Libertów
Z B I (9-10): TS Węgrzce (jeśli nie awansują), Orzeł Iwanowice, TS Rybitwy, Wanda Nowa Huta, Prądniczanka II Kraków, Sparta Skrzeszowice, Bronowicki Kraków, Galicja Raciborowice, Błyskawica Wyciąże, KS Wróżenice
Z B II (9-10): Gajowianka Gaj (jeśli nie awansuje), Cedronka Wola Radziszowska, Pychowianka Kraków, KS Tyniec, Strażak Rączna, Rzozovia Rzozów, Albertus Kraków, Trzebol Wielkie Drogi, Salva Kraków, Strzelcy/Korona Kraków
Z B III (9-10): Niegoszowianka Niegoszowice (jeśli nie awansuje), Lot Balice, Iskra Czułów, Potok Więckowice, MKS Skała, Sportowiec Modlniczka, Fitball Szklary, Orlęta Rudawa, Maszycanka Maszyce, Orzeł Bębło
Z B IV (8-9): Słomniczanka II Słomniki (jeśli nie awansuje), Płomień Kościelec, Spartak Charsznica, Spartak Wielkanoc-Gołcza, Wierzbowianka Wierzbno, Strażak Przybysławice, Pogoń Wronin, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice lub Nidzica Słaboszów
Z C I (1): Topór Aleksandrowice
Z C II (1): Polonia Kraków
Z C III (1): Agricola Klimontów
Szansę na awans mają również wicemistrzowie grup C klasy - Sparta Przeginia Duchowna, Trątnowianka Trątnowice i Energia Kozłów - bezpośrednio lub po barażu.

C klasa Kraków

Spadek z A i B: Tonianka Tonie (???), Kosynierzy Łuczyce (???), Tramwaj II Kraków (???), Porta Kraków, Francesco Olszanica, Nidzica Słaboszów lub Jaxa Jaksice
Rozgrywki w C klasie, w sezonie 2011/12, toczyć się będą w trzech grupach, po 12-14 zespołów w każdej.

 

st




WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty