Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Remis Pcimianki z Rokitą2011-02-18 23:55:00

W meczu kontrolnym VI-ligowa Pcimianka Pcim zremisowała z A-klasowym zespołem Rokity Kornatka 2-2 (1-1).

Pcimianka Pcim - Rokita Kornatka 2-2 (1-1)

1-0 Damian Salawa 15
1-1 Grzegorz Żuławiński 40 (karny)
1-2 Dawid Wyroba 65
2-2 Adam Chmiel 67

Mecz odbył się na sztucznym boisku Dalinu w Myślenicach.
PCIMIANKA: Muniak (Kipek) - Filipek, Hodurek, testowany 1, testowany 2 - testowany 3, Marszalik, Chmiel, testowany 4, Salawa, Kuboń oraz Burtan, Służalec, Pandyra i 4 testowanych.
ROKITA: Kornio - Kania, A. Wyroba, D. Wyroba, Leśniak - F. Piwowarczyk (30 Kozielec), Strama (55 Bryl), A. Piwowarczyk, Dudzik (35 D. Piwowarczyk) - Jania (30 Kaletka), Żuławiński.

Pcimianka zagrała dwoma eksperymentalnymi jedenastkami. Do kilku nowych graczy, którzy ostatnio występowali w sparingu dołączyło kolejnych dwóch. Grało także trzech juniorów (G. Kuboń, P. Służalec, M. Pandyra). Mecz ogólnie był wyrównany.

W I połowie nieznaczną przewagę mieli pcimianie, po przerwie piłkarze z Kornatki. Drużyna Rokity zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Pierwszą bramkę dla Pcimianki zdobył w 15. minucie pięknym strzałem z przewrotki Damian Salawa. Strzelił niemal jak... Rooney w derbach Manchesteru tydzień temu. W 40. minucie po faulu bramkarza Muniaka, zespół Rokity wyrównał z karnego. Jedenastkę pewnie wykonał Żuławiński.

W 60. minucie Kornatka objęła prowadzenie, jednak kilka minut później wyrównał Adam Chmiel po ładnym podaniu jednego z testowanych graczy.

W drugiej odsłonie trwającego nietypowo, bo 80 minut, spotkania coraz lepiej zaczęła poczynać sobie drużyna Rokity. Dobra gra w obronie dawała okazję do wyprowadzania kontr i stwarzania dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pierwszą z nich miał Żuławiński, który po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony przestrzelił głową z 7. metra. Jeszcze lepszą okazję miał A.Piwowarczyk, ale w sytuacji "sam na sam" trafił prosto w bramkarza. W 65. minucie finezyjną akcją popisał się nowy nabytek Kornatki, Dawid Wyroba. Pozyskany w tym tygodniu z Raby Dobczyce zawodnik na 20. metrze sprytnie ograł stopera i z dużym spokojem przelobował wysuniętego golkipera.

Już w kolejnej akcji, po błędzie obrońców i bramkarza Rokity, zespół z Pcimia wyrównał. Gola zdobył Adam Chmiel po ładnym podaniu jednego z testowanych graczy.

Następny sparing Pcimianki już w niedzielę o godz. 13 - z Sępem Droginia w Myślenicach.

kspcimiankapcim.futbolowo.pl, rokitalks.futbolowo.pl (DeRossi10)