Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
PP Myślenice: Derby w finale!2010-11-11 15:24:00

Do niespodzianki doszło w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Myślenice. A-klasowy Orzeł Myślenice wygrał z V-ligowym Jordanem Zakliczyn 3-0.

Tak więc w finale dojdzie do derbów stolicy powiatu. Orzeł zmierzy się z III-ligowym Dalinem, a mecz odbędzie się najprawdopodobniej wiosną 2011 roku.

Półfinał Pucharu Polski w Myślenickiem

Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn 3-0 (1-0)
1-0 Michał Lech 34
2-0 Rafał Kański 65
3-0 Kamil Lesiński 74
Sędziował Łukasz Żarski. Żółte kartki: Ślusarz - Sikora.
ORZEŁ: Filipiec - Pachacz, Bała, Kasprzyk, Cichoń - Ostrowski (66 Kucharczyk), B. Łętocha (46 Bzdek), Ślusarz, Kański, Karpeta (66 Lesiński) - Lech (60 Mistarz).

Długo wyczekiwane derby Myślenic pomiędzy Dalinem a Orłem staną się faktem w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Myślenice. W ostatnim jesiennym meczu Orzeł Myślenice w półfinale pokonał V-ligowy Jordan Zakliczyn 3-0.

Wcześniej, w drodze do półfinału, Orłowcy najpierw pokonali VI-ligową Pcimiankę Pcim 3-2 (po bramkach Kańskiego, Ostrowskiego i Lecha) i A-klasowy LKS Rudnik 4-0 (po dwóch trafieniach Kańskiego oraz jednym Lecha i Żaka), później mecz walkowerem oddał Pasternik Ochojno, dzięki czemu w ćwierćfinale Orzeł zmierzył się z B-klasowymi Wrzosami Osieczany, wygrywając 3-1 po golach Surlasa, Kańskiego i Święcha.

Półfinałowym rywalem był Jordan Zakliczyn, który został wypunktowany przez dobrze grającego Orła. Już po pierwszej połowie miejscowi mogli prowadzić kilkoma bramkami, ale tylko jedną z wielu sytuacji wykorzystał Lech. Najpierw w sytuacji "sam na sam" skiksował Kański, później Ostrowski najpierw trafił w bramkarza, a następnie w słupek.

Worek z bramkami rozwiązał Lech, który dopełnił formalności po kapitalnej indywidualnej akcji Pachacza. Prawy obrońca Orła wszedł na przebój między trzech rywali i będąc w polu karnym zagrał wzdłuż bramki, gdzie wbiegający Lech z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Jordan miał jedną dogodną sytuację, kiedy po błędzie Ślusarza Sikora był sam na sam z Filipcem, ale bramkarz Orła wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. Po zmianie stron przewaga miejscowych była jeszcze bardziej miażdżąca i Jordan nie stworzył sobie żadnej sytuacji podbramkowej.

W 65. minucie było 2-0. Cichoń świetnie wypatrzył nie pilnowanego Kańskiego w polu karnym, a ten wyczekał bramkarza i skutecznym lobem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było po meczu. Strzał Mistarza w sytuacji "sam na sam" obronił bramkarz rywali, ale do odbitej piłki popędził Lesiński i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Dla "Leśnego" był to pierwszy oficjalny gol w barwach Orła Myślenice.

Rozmiary zwycięstwa mógł jeszcze podwyższyć Karpeta, który uderzył technicznie z 16 metrów, a piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Tym zwycięstwem podopieczni Marka Dragosza udanie zakończyli dobrą rundę jesienną, a w finale Pucharu Polski dojdzie do derbów stolicy powiatu! Orzeł zmierzy się z III-ligowym Dalinem, a mecz odbędzie się najprawdopodobniej wiosną 2011 roku.