Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Rozgrywki halowe
Igloopol Cup dla Sandecji, drugie miejsce Akademii 212011-03-18 20:24:00

W Dębicy odbył się kolejny turniej z cyklu "Igloopol Cup", startowali w nim piłkarze z rocznika 2001 i młodsi. Zwyciężyła Sandecja Nowy Sącz, a drugie miejsce zajął zespół Akademii Piłkarskiej 21.

10 zespołów podzielonych zostało na dwie grupy eliminacyjne. Ostatecznie w półfinałach znalazły się ekipy Sandecji, Iglopolu Dębica, Beniaminka Krosno i Akademii.

Drużyna Akademii Piłkarskiej 21 po zaciętym meczu półfinałowym wygrała z Beniaminkiem Krosno 1-0, po golu Macieja Gańczarczyka. W wielkim finale krakowianie po raz drugi zmierzyli się z zespołem Sandecji i po raz drugi musieliśmy uznać wyższość kolegów z Nowego Sącza, zdecydowanie najlepszych w tym dniu.

Akademię ucieszyło II miejsce w całym turnieju oraz tytuł najlepszego zawodnika dla Maksymiliana Dzięgiela. Zdaniem trenera Marka Koniecznego, jego podopiecznych stać na znacznie lepszą grę!

Drugi krakowski zespół, Cracovia, zakończył udział w turnieju na 5. miejscu po zwycięstwie nad Koroną Kielce.

AKADEMIA PIŁKARSKA 21: Patryk Oleksy, Piotr Dzierżak, Jakub Mielec, Michał Żychowicz, Jakub Nowak, Piotr Buczek, Jakub Dziarkowski, Damian Zięba, Maciej Gańczarczyk, Krystian Bzdyl, Maksymilian Dzięgiel, Kamil Kowalczyk. Trener: Marek KONIECZNY.