Pasy w formie, Lechia pokonana2022-02-11 23:00:00

W 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia, po znakomitej grze, pokonała Lechię Gdańsk 2-0.

Cracovia - Lechia Gdańsk 2-0 (0-0)

1-0 Michał Rakoczy 68

2-0 Cornel Rapa 90 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Nalepa, Clemens (Lechia). Widzów 5568.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Rapa, Rodin, Jugas, Siplak (67 Pestka) - Myszor (85 Knap), Rasmussen, Lusiusz, Rakoczy (75 Loshaj) - van Amersfoort.

LECHIA: Kuciak - Koperski, Nalepa, Maloca, Conrado (46 Pietrzak) - Ceesay (64 Clemens), Kubicki (84 Sezonienko), Gajos, Terrazzino (23 Zwoliński), Durmus - F. Paixao (64 Biegański).

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie. Po błędzie Kuciaka piłkę dostał Rakoczy, ale trafił w ofiarnie interweniującego Nalepę. W odpowiedzi, w 13. minucie, Durmus przymierzył z 20 m w poprzeczkę. W I połowie lepsze okazje mieli krakowianie. W 21. minucie wyszli z kontrą, Myszor zagrywał z prawego skrzydła do dwóch idących mu w sukurs kolegów, ale podanie przeciął Kubicki. Później z kąta bliski powodzenia był Jugas.

Po przerwie Cracovia dominowała wyraźnie i przy tym prezentowała bardzo ładny futbol! Pierwszy gol padł po tym, jak gospodarze odebrali Kubickiemu piłkę i skontrowali czterech na dwóch. Futbolówka dotarła od Rasmussena do Rakoczego, który z 14 m strzelił celnie do siatki przy prawym słupku. Wynik został ustalony w końcówce. Po wrzutce Knapa z kornera piłkę przedłużył van Amersfoort, a Rapa zamknął akcję z prawej strony celną "główką" przy bliższym słupku.

Statystyka meczu: 19:12 w strzałach, 6:2 w celnych, 46:54% w posiadaniu piłki, 11:5 w kornerach i 110:108 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.