Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
W niedzielę biegacze witają wiosnę2012-03-15 18:55:00

W niedzielę 18 marca, o godz. 11.00, na Błoniach Krakowskich przy Alei 3 Maja (koło Cichego Kącika, u wylotu ulicy Chodowieckiego) rozpocznie się IX Krakowski Półmaraton Marzanny.


20 minut przed startem barwny korowód biegaczy uda się nad pobliską rzekę Rudawę, by zatopić marzannę. Gdy stwierdzą, że zima poszła precz i nadeszła wiosna, wyruszą na liczącą 21 097 m trasę. – Już z górą 1300 osób zgłosiło się do naszego półmaratonu – poinformowała z satysfakcją Urszula Filipowicz, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli także Roman Piątek z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans i Andrzej Batko,  koordynator ds. zabezpieczenia trasy.

To właśnie Gmina Miejska Kraków, ZIS i KKB Dystans są organizatorami imprezy, rozpoczynającej w Grodzie Kraka tegoroczny sezon biegania.

Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze 17 i 18 marca w biurze zawodów, znajdującym w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. Piastowskiej 26 (czynne: w sobotę, w godz. 17.00-20.00 a w niedzielę, w godz. 8.00-10.30), ale lepiej nie czekać do ostatniej chwili.

Największą atrakcją IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny jest nowa trasa prowadząca z Błoń Krakowskich (Al. 3 Maja - start) wzdłuż al. Focha, ul. Emaus, przez Salwator, Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Tyniecką, Bulwarami wzdłuż Tynieckiej, Bulwarem Poleskim, Bulwarem Wołyńskim, Ludwinowską , przez Most Retmański, Rollego, Bulwarem Podolskim, Staromostową, przez Kładkę Bernatka, Bulwarem Kurlandzkim, Bulwarem Inflanckim, Bernardyńską, Idziego, Kanoniczą, Senacką, Poselską. Plantami, ul. Podzamcze, koło Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i Smoka Wawelskiego, Bulwarem Czerwieńskim, Bulwarem Rodła, Kościuszki, Kasztelańską, Focha i po jednej rundzie wokół Błoń do mety przy al. 3 Maja. Limit czasu na pokonanie tej trasy wynosi 3 godziny.

Najlepsi otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe w kategorii open i w kategoriach wiekowych.

Półmaraton Marzanny, podobnie jak i pozostałe tego typu imprezy w Krakowie, zapewnia uczestnikom możliwość biegania po historycznym centrum, w pobliżu Wawelu, kościoła na Skałce czy klasztoru na Salwatorze, po obu stronach Wisły.
Nakłada to jednak na organizatorów dodatkowe obowiązki związane z zabezpieczeniem trasy oraz konieczność wprowadzenia krótkotrwałych ograniczeń w ruchu drogowym.

- W ubiegłym roku Bieg Marzanny ukończyło 418 osób - przypomniała dyr. Urszula Filipowicz. - Jest więc pewne, że padnie rekord uczestnictwa. Widać ogromne zainteresowanie tego typu imprezami w Krakowie, Jedni będą szczęśliwi, gdy ukończą półmaraton, dla innych będzie to znakomity sprawdzian formy przed IX Cracovia Maraton, który odbędzie się 22 kwietnia,

Do środy, 14 marca już 1000 osób dokonało opłaty startowej w IX Krakowskim Półmaratonie Marzanny.

JS/ZIS
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty