Strona główna > Sportowa Małopolska
Brązowy medal łuczników z Zabierzowa2012-03-20 00:29:00

W Teresinie odbyły się w miniony weekend II Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Drużyna młodzików starszych Grotu Zabierzów w składzie Jakub Dudek, Krystian Molenda i Piotr Ziębiński zdobyła brązowy medal.

Zespół młodziczek Grotu – w składzie: Anna Michalik, Ewa Ramut i Zuzanna Kulig - zajął piąte miejsce.

Dwudniowe halowe zawody najwyższej rangi ogólnopolskiej zgromadziły 165 zawodników z 37 klubów. Rozegrano trzy konkurencje - zespołową, mikst oraz indywidualną, w podziale na kategorie wiekowe: młodzik starszy (rocznik 1997) i młodzik (roczniki 1998-1999).

Pierwszy dzień mistrzowskich zmagań to konkurencje zespołowe. Po całodziennej zaciętej rywalizacji zespół młodzików Grota Zabierzów uległ nieznacznie Talentowi Wrocław i Łucznikowi Żywiec, pokonując takie łucznicze marki jak Marymont Warszawa czy AZS Surma Poznań. Ostatecznie Jakub Dudek (Gimnazjum w Zabierzowie), Krystian Molenda i Piotr Ziębiński (obaj z Gimnazjum w Rząsce) zostali trzecią drużyną w kraju.

Do ostatnich serii ważyły się losy drużyny młodziczek Grotu (Anna Michalik – Gimnazjum w Rudawie, Ewa Ramut – Gimnazjum w Zabierzowie, Zuzanna Kulig – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie). Po pierwszej rundzie strzelań zajmowały miejsce czwarte, jednak ostatecznie nieznacznie uległy zespołowi JAR Kielnarowa i zajęły piątą lokatę.