Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
O Uśmiech Patryka – po raz czwarty2012-03-08 00:51:00

W najbliższą sobotę, 10 marca, już po raz czwarty odbędzie się w Skawinie Ogólnopolski Charytatywny Turniej Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka”. Ddochód rokrocznie zasila konto chorego na rzadką chorobę genetyczną – mukowiscydozę – 6-letniego Patryka Wieczorka.


Początek zawodów organizowanych przez Małopolski Związek Brydża Sportowego planowany jest na godzinę 11:00. Brydżyści spotkają się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie.

- Akcja „O Uśmiech Patryka” od samego początku jest czymś więcej niż tylko brydżowym turniejem – mówi Marcin Kuflowski, pomysłodawca i organizator charytatywnego turnieju w Skawinie. Wylicza, że organizowane były na rzecz Patryka koncerty rockowe, prowadzone były zbiórki pieniężne w szkołach, a także tradycyjnie – dzięki „turniejowej” reklamie – zasilane było subkonto Patryka przy Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą, w tym również dzięki akcji „1%”. Największym jednak sukcesem była licytacja przeprowadzona na rzecz Patryka podczas ubiegłorocznego Turnieju TOP Individual, w którym brały udział gwiazdy polskiego brydża. Sprzedano wówczas m.in. możliwość rozegrania turnieju z najlepszym polskim zawodnikiem – Cezarym Balickim, za 5 tys. złotych!

Czwarta edycja „Uśmiechu” już po raz drugi pochwalić się może rangą OTP**, co sytuuje turniej w gronie najbardziej prestiżowych po imprezach rangi Mistrzostw Polski oraz Grand Prix Polski. W roku ubiegłym w turniejach open i młodzieży szkolnej wzięło udział blisko 200 zawodników. W tym roku spodziewana jest podobna frekwencja, przy czym turniej dla młodzieży zostanie rozegrany tydzień później, w skawińskiej „Gubałówce”, z rangą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Tegorocznej edycji Turnieju „O Uśmiech Patryka” patronują, podobnie jak przed rokiem, burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Adam Najder, oraz wicestarosta krakowski – Urszula Stochel. Sponsorem głównym imprezy jest natomiast Gabinet Rehabilitacji i Masażu FIZJO-CENTER.

Organizacja Charytatywnego Turnieju Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka” dofinansowana jest ze środków budżetu Miasta i Gminy Skawina w ramach konkursu grantów na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w gminie Skawina.

Każdy, kto nie gra w brydża, a chciałby wesprzeć Patryka i jego rodziców w walce z chorobą, może:
• dokonać wpłaty pieniężnej na subkonto Patryka przy Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą: PKO BP SA O/Rabka 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 (z dopiskiem: Patryk Wieczorek)
• przekazać 1% podatku, zaznaczając w formularzu PIT: OPP – Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, KRS: 0000064892, cel szczegółowy – Patryk Wieczorek.

 

k
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty