Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
47. MPKS, pytania dodatkowe2024-02-21 00:05:00

W 47. Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych do wyłonienia finalistów konieczna jest dogrywka dla 38 uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania I etapu.


Poniżej pytania II etapu.


Pytania dodatkowe  - II etap MPKS 2024

1. To imię powtarza się najczęściej wśród polskich złotych medalistów olimpijskich. Jakie to imię, podaj nazwiska tych medalistów.

2. Ilu polskich skoczków narciarskich punktowało w PŚ w sezonie 2022/2023?

3. Maja Włoszczowska 4 razy wystąpiła na IO zdobywając 2 srebrne medale. Jakie zajęła najgorsze miejsce?

4. W 1957 roku nastąpiło otwarcie stadionu Camp Nou w Barcelonie podczas którego zespół gospodarzy zmierzył się z reprezentacją Warszawy. Podaj wynik tego meczu oraz nazwisko polskiego trenera.

5. Podaj nazwę konia na jakim jechał podczas IO w 1976 roku Janusz Peciak.

6. Polski działacz i sędzia międzynarodowy w podnoszeniu ciężarów w 1956 roku w Melbourne reprezentował Polskę, a w 1972 roku jako sędzia reprezentował Izrael. Zginął podczas IO w Monachium jako zakładnik z rąk terrorystów z Czarnego Września. O kim mowa? Podaj jego imię i nazwisko.

7. Kto z polskich medalistów olimpijskich brał udział w I wojnie światowej, brał udział w ofensywie kijowskiej, a także w uroczystości zaślubin Polski z Bałtykiem w 1920 roku? Podaj jego imię i nazwisko.

8. Maria Andrejczyk na IO w 2016 roku w Rio w eliminacjach ustanowiła rekord Polski. Gdyby ten wynik powtórzyła w finale miałaby złoty medal. Jaki to był wynik?

9. Który chorąży polskiej reprezentacji olimpijskiej podczas otwarcia igrzysk był później współpracownikiem Radia Wolna Europa? Podaj jego imię i nazwisko.

10. Podaj nazwisko zawodnika, który w 2023 roku w Sheffield zdobył tytuł mistrza świata w snookerze.


Uwaga! 

Odpowiedzi należy przesyłać na adres e-mailowy: stasien@op.pl do czwartku, 22 lutego 2024, do godz. 22.00.

Do finałowej rozgrywki zostanie dopuszczonych 19 uczestników, którzy uzyskają kolejno największą ilość punktów. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów o kolejności zadecyduje czas nadesłanej odpowiedzi.
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty