Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Wisła zwolniła trenera Gulę2022-02-13 20:07:00

Trener Adrián Guľa rozstaje się z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny - poinformował w komunikacie krakowski klub.


- Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie - informuje Wisła.


Wisła przypomina:

Adrián Guľa zaczął pracę w Wiśle 7 czerwca 2021 roku. Oficjalny debiut na ławce trenerskiej zanotował 26 lipca w spotkaniu inaugurującym ekstraklasowe zmagania w sezonie 2021/2022 przeciwko Zagłębiu Lubin, które zakończyło się zwycięstwem Wiślaków 3:0.  W kolejnych miesiącach piłkarze dowodzeni przez trenera Adriána Guľę ze zmiennym szczęściem poczynali sobie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, gdzie nie brakowało trudnych momentów, ale i chwil radości. W pamięci kibiców z pewnością pozostaną prestiżowe zwycięstwa przy R22 z Legią Warszawa, z Cracovią oraz awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Łącznie trener Adrián Guľa poprowadził Wisłę w 21 spotkaniach na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy, notując 6 zwycięstw, 3 remisy oraz ponosząc 12 porażek. Ponadto w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski krakowianie 3-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy.


Właściciele, zarząd klubu oraz pracownicy serdecznie dziękują trenerowi Adriánowi Guľi za współpracę, zaangażowanie i profesjonalizm towarzyszący wykonywaniu codziennych obowiązków. 

wisla.krakow.pl


adriangulafotgrzegorzjania.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty