Strona główna > Sportowa Małopolska
Porażka Pasów w Zabrzu, Podolski w roli głównej2022-03-06 20:48:00

W 24. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia uległa w Zabrzu Górnikowi 0-3. W roli głównej wystąpił 37-letni Lukas Podolski, mistrz świata (2014) i dwukrotny brązowy medalista MŚ (2006, 2010).

Górnik Zabrze - Cracovia 3-0 (2-0)

1-0 Robert Dadok 8

2-0 Bartosz Nowak 41

3-0 Lukas Podolski 90+2

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Dadok, Gryszkiewicz - Lusiusz, van Amersfoort, Rapa. Widzów 8544.

GÓRNIK: Bielica - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz (80 Szymański) - Dadok (85 Cholewiak), Manneh, Kubica (80 Stalmach), Nowak, Podolski, Janża - Krawczyk (90+2 Pawłowski).

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze (80 Rivaldo Jr.), Rapa, Rodin, Ghita, Siplak (58 Pestka) - Hanca (58 Konoplyanka), Rasmussen, Lusiusz (46 Loshaj), Rakoczy (70 Myszor) - van Amersfoort.

Górnik szybko ustawił sobie krakowian. W 8. minucie Podolski podał z lewej strony w pole bramkowe, a Dadok tylko dołożył nogę i było 1-0.

Pasy próbowały odpowiedzieć.W 21. minucie piłka po strzale Rasmussena wpadła do siatki gospodarzy, ale okazało się, że podający Hanca był na spalonym. Pięć minut później sam na 15. metrze znalazł się van Amersfoort, lecz zbyt długo zwlekał i szansa przepadła.

Niedługo przed przerwą zabrzanie podwyższyli. Znów podawał z lewej Podolski, Krawczyk uderzył w słupek, a futbolówkę dobił z 4 m Nowak. Po chwili Krawczyk miał bardzo dobrą pozycję, ale strzelił nad poprzeczką.

W II połowie Cracovia miała tylko jedną okazję. W 79. minucie Myszor zagrał dołem z prawego skrzydła, a Konoplyanka spóźnił się nieznacznie do podania. W 82. minucie blisko kolejnego podwyższenia był Krawczyk, uderzył z lewej strony, z kąta, ale tuż obok dalszego słupka.

Wynik ustalił Podolski w doliczonym czasie fantastycznym strzałem z 20 m w lewe "okienko".

Statystyka meczu: 13:5 w strzałach, 4:1 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 6:6 w kornerach i 115:115 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.