Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Wisła przybiła pieczęć na tytule mistrza Małopolski

Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 4-0 (1-0)

4-0 Sosin 90

Sędziowali: Rafał Ziach oraz Dariusz Mirek i Piotr Turcza. Mecz bez kartek.
WISŁA: Sypniewski (83 Grabowski) - Arian, Kolanko, Czekaj, Konop (59 Moskal), Kaganek, Michalski, Litewka, Ślęczka (46 Sosin), Adamski (65 Chrapek), Kamiński (69 Nazim).
GARBARNIA: Kościelnik - Talkowski, Piechówka, Wlazło, Malarz, Kwit, Stolarski (78 Ząbczyk), Dudzicki, Bajołek (72 Zygmunt), Żur (85 Zimny), Kawaler (70 Wilk).

Dzięki dzisiejszemu pokonaniu Garbarni, na stadionie Zwierzynieckiego, juniorzy starsi Wisły zapewnili sobie tytuł mistrza Małopolski.

Trener Dariusz Marzec desygnował do meczu bardzo mocny skład, łącznie z zawodnikami Młodej Ekstraklasy. Garbarnia natomiast grała bez kilku podstawowych piłkarzy, m.in. Kasprzaka, Noworolnika i Kuśmierczyka. Natomiast po wyleczeniu kontuzji wrócili do drużyny Kawaler i Bajołek.

Wisła objęła prowadzenie już w 7. minucie. Rzut rożny wykonywał Litewka, na dalszym słupku zgrywał piłkę Kaganek, a formalności dopełnił głową Arian. Stan meczu do przerwy już nie uległ zmianie. Jedyną okazją Garbarni w tej części spotkania było sytuacja powstała po ładnym dryblingu Kwita w obrębie „16”, ale Kawaler minimalnie minął się z piłką. Z kolei Wisła mogła podwyższyć za sprawą Czekaja i Litewki.

Krótko po wznowieniu meczu Kaganek otrzymał podanie ze środkowej strefy boiska i uderzył precyzyjnie po ziemi, blisko słupka. Na 3-0 podwyższył Litewka, zresztą w bardzo efektownych okolicznościach. Z narożnika dośrodkował Nazim i Litewka „szczupakiem” zdobył przepiękną bramkę. W ostatnich sekundach wynik ustalił Sosin po zagraniu Kaganka. Mimo niezbyt czystego kopnięcia piłka wturlała się do siatki.