Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Dwie żółte kartki Czekaja2011-05-26 23:45:00

Reprezentacja Polski U-19 przegrała już dwa mecze podczas turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy. We wtorek biało-czerwoni ulegli w Koszalinie Irlandii 0-1, a w czwartek w Kołobrzegu Włochom 1-3. Jedynym przedstawicielem Małopolski był obrońca Wisły Michał Czekaj, który w obu spotkaniach otrzymał żółtą kartkę (w 90. i 80. minucie).

Czwartek: Polska - Włochy 1-3 (1-1)
0-1 Mario Simpirisi 14
1-1 Michał Żyro 39
1-2 Nadir Minotti 69
1-3 Federico Vivani 80
Sędziował Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). Żółte kartki: Żyro, Czekaj - Beretta, Rozzio, Ardizzone.
POLSKA: Filip Bednarek - Wojciech Lisowski, Michał Czekaj, Marcin Kamiński, Mariusz Mikoda - Łukasz Zejdler, Damian Dąbrowski (83 Piotr Zieliński), Wojciech Golla (84 Rafał Pietrzak), Bartosz Bereszyński (80 Bartłomiej Pawłowski) - Paweł Wszołek, Michał Żyro.

Kibice na nowym stadionie w Kołobrzegu obejrzeli dużo sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, ale tuż przed przerwą reprezentacja Polski miała szansę na objęcie prowadzenia po akcji Wojciecha Lisowskiego. Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, kilkoma akcjami zagrozili bramce Włochów, których od utraty gola ratował Francesco Bardi. W 69. minucie Giacomo Beretta podał do Nadira Minottiego, a ten pokonał Bednarka. Chwilę później kolejną sytuację sam na sam mieli biało-czerwoni, jednak znów dobrą interwencją popisał się bramkarz Włochów. Wynik ustalił na 10 minut przed końcem Federico Vivani z wolnego.

Wtorek: Polska - Irlandia 0-1 (0-1)
0-1 Jeff Hendrick 15
Sędziował Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania). Żółte kartki: Pawłowski, Kamiński, Czekaj - Carruthers.
POLSKA: Filip Bednarek - Filip Modelski, Michał Czekaj, Marcin Kamiński, Mariusz Mikoda - Łukasz Zejdler, Damian Dąbrowski, Damian Rysiewski (63 Rafał Pietrzak), Paweł Wszołek - Michał Żyro, Bartłomiej Pawłowski (75 Piotr Zieliński).

- To był wyrównany mecz. Chwila nieuwagi sprawiła, że straciliśmy bramkę - powiedział trener reprezentacji Polski U-19 Janusz Białek.

Inne wyniki: Włochy - Ukraina 1-0, Irlandia - Ukraina 0-0