Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
Juniorzy starsi Wisły odpadli w I rundzie mistrzostw Polski (FOTO)2011-06-20 14:20:00 AnGo

Juniorzy starsi Wisły Kraków w I rundzie mistrzostw Polski przegrali w Zielonej Górze z tamtejszym Uczniowskim Klubem Piłkarskim 0-1. Dzisiaj wprawdzie odrobili stratę i wygrali 1-0, ale po bezbramkowej dogrywce ulegli w rzutach karnych 2-3. Tak więc do półfinałów awansował zespół z Zielonej Góry i zagra z Górnikiem Zabrze.

Wisła Kraków - UKP Zielona Góra 1-0 (1-0) po dogrywce, karne 2-3

1-0 Michalski 15

Sędziowali: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Jarosław Kuźniar, Jarosław Mikołajewski (obaj Kraków). Żółte kartki: Konop - Orłowski, Grabowski. Czerwona kartka - Konop (66, druga żółta). Widzów 300.

WISŁA: Sypniewski - Kolanko (101 Moskal), Nalepa, Arian, Konop - Kaganek (91 Popowicz), Michalski (103 Kamiński), Pułka, Litewka (82 Sosin) - Uryga, Adamski (46 Termanowski).

UKP: Budzyński - Mrozowicz (46 Orłowski), Sienkiewicz, Żyża, Dworak - Muzolf (65 Pilsak, 99 Kopyść), Sylwestrzak, Nydza, Grabowski - Skrzyński, Greszczyk.

To nie był dobry występ podopiecznych Dariusza Marca. Wprawdzie mieli sporą przewagę i dominowali na murawie, ale nie stworzyli zbyt wielu sytuacji, a w tych nielicznych fatalnie pudłowali. Rozpoczęło się obiecująco, bowiem po kwadransie "Biała Gwiazda" prowadziła 1-0. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Litewkę na uderzenie z woleja (ok. 18 m) zdecydował się Michalski i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Później długo nic ciekawego się nie wydarzyło i dopiero w 58 minucie wiślacy stanęli przed szansą. Nalepa miał przed sobą tylko bramkarza i sporo czasu, ale nie trafił.

W 66 minucie - po drugiej żółtej kartce - murawę opuścił Konop i goście zwietrzyli szansę. W ciągu kwadransa zielonogórzanie stworzyli kilka sytuacji. Najpierw Pilsak uderzał z wolnego tuż obok słupka, a po chwili główkował Dworak również niecelnie. W 74 minucie złe dogranie Nydzy ze skrzydła sprawiło, że piłka nie doszła do zupełnie nie pokrytych Skrzyńskiego i Pilsaka. I wreszcie w 82 minucie - po crossie Pilsaka - Grabowski nie trafił czysto futbolówki, choć do bramki nie było więcej niż 5 metrów! To mogło się zemścić w ostatniej minucie, jednak po rogu Termanowskiego i główce Nalepy piłka wylądowała na słupku.

W dogrywce bramka nie padła, choć już na jej początku rezerwowy Sosin znalazł się sam przed Budzyńskim i nie trafił!

W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się goście.

0-0 po strzale Orłowskiego obrona Sypniewskiego

0-0 Pułka uderzył zbyt słabo i nie mógł zaskoczyć Budzyńskiego

0-1 pewne uderzenie Skrzyńskiego

1-1 trafił Termanowski

1-2 trafił Żyża

2-2 trafił Uryga

2-3 trafił Greszczyk

2-3 po strzale Nalepy obrona Budzyńskiego