Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Dwa gole Unii Tarnów w pięć minut (FILM)2011-04-30 22:34:00

Tarnowska Unia kontynuuje dobrą passę na wiosnę, wygrywając dziś zasłużenie z Przebojem Wolbrom. Z 21 punktów możliwych do zdobycia w siedmiu meczach rundy rewanżowej „Jaskółki” wywalczyły aż 19.

Unia Tarnów - Przebój Wolbrom 2-1 (0-0)

1-0 Nytko 52

2-0 Witek 57

2-1 Guja 73, karny

Sędziował Maciej Koster (Kraków). Żółte kartki: Węgrzyn, Nytko - Guja. Widzów 300.

UNIA: Pięta - Krupa, Kleinschmidt, Pawlak, Węgrzyn, Witek (90+4 Drozdowicz), Sojda (90 Ślęzak), Kazik, Matras (73 Sieniawski), Popiela, Nytko (65 Kroker).

PRZEBÓJ: Palczewski - Jarosz, Ochman, Kiczyński, Pindiur (68 Wdowik), Spurna (62 Karpiński), Guja, Otuata (87 Łapuszek), Derejczyk, Wiśniewski (62 Hrvat), Mazela.

Mecz miał ciekawą dramaturgię. Wprawdzie do przerwy nie padł żaden gol, ale wcale nie brakowało interesujących zdarzeń. Przebój mógł objąć prowadzenie już w 1. minucie, kiedy po centrze Jarosza i „główce” Mazeli uratowała Piętę poprzeczka. W 25. minucie goście zostali ukarani wolnym pośrednim za wygłaszanie przez Palczewskiego uwag wobec arbitra. Unia dobrze rozegrała ten stały fragment gry, Popiela z siedmiu metrów posłał piłkę do siatki. Wolny został jednak powtórzony, bowiem zbyt wcześnie wybiegł z muru Guja, który ujrzał żółtą kartkę. Popiela tym razem trafił w mur. W 38. minucie groźnie uderzył z wolnego Matras, interwencja Palczewskiego była przedniej klasy.

Wynik otworzył Nytko, który oddał skuteczny strzał głową po centrze Matrasa z lewej flanki. Piłkarze trenera Manelskiego odskoczyli na dwubramkowy dystans, kiedy Witek z powietrza zaskoczyła bramkarza Przeboju. Asystę przy tym golu odnotował wyróżniający się gracz młodego pokolenia, Sojda. Za moment okazji nie wykorzystał Popiela.

Przebój przy stanie 2-0 osiągnął przewagę, co zdyskontował zamienieniem na gola „jedenastki”. Została ona podyktowana za faul popełniony przez Kleinschmidta, Guja okazał się pewnym egzekutorem. W końcowej fazie Palczewski obronił strzały Popieli, zaś Kroker przestrzelił w dogodnej sytuacji.