Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > I liga

Kolejarz Stróże - GKS Katowice 1-1 (0-0)

1-1 Ciećko 89

Sędziował  Piotr Wasielewski (Kalisz). Żółte kartki:  Szufryn, Socha - Ryś.
KOLEJARZ: Zarychta - Gryźlak (78 Socha), Staniek, Szufryn, Walęciak, Zawiślan, Niane, Jarosiewicz, Rado (46 Cichy), Madejski - Mężyk (69 Ciećko).
GKS KATOWICE: Gorczyca - Sokołowski, Ryś, Cholerzyński, Niechciał, Karwan, Mazurkiewicz, Plewnia (70 Chwalibogowski), Hołota (46 Napierała) - Dziedzic, Olkowski.

Nie zachwycił poziomem mecz I ligi piłkarskiej w Stróżach. Kolejarz zremisował z GKS-em Katowice 1-1, wyrównującą bramkę zdobywając tuż przed końcem spotkania.

Wynik sprawiedliwy, po meczu, którego ostatnie 10 minut było bardziej emocjonujące niż reszta. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola i bramkarze mieli bardzo mało pracy. GKS miał optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Po przerwie żadna ze stron nie miała zamiaru szarżować. Pierwsi błąd popełnili gospodarze. Piłkę odbitą przypadkowo od Niane zlekceważył Dawid Szufryn. Jego niezdecydowanie wykorzystał Paweł Olkowski i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Zarychtą.

Po tej bramce GKS zaczał grać nerwowo, trochę się cofnął, a Kolejarz coraz częściej zagrażał bramce Gorczycy. Sygnałem ostrzegawczym dla GKS-u powinna być akcja Tidane Niane, który jednak chybił z najbliższej odległości.

Kolejarz walczył jednak ambitnie do końca. Wprowadzony przed 20 minutami na boisko Tomasz Ciećko wykorzystał zbyt krótkie wybicie obrony i mocnym wolejem po długim rogu zaskoczył Jacka Gorczycę. Sędzia doliczył dwie minuty i jeszcze obydwie drużyny miały okazję na bramki. Lepszą zmarnowali goście. Po jednym z kontrataków oko w oko z Zarychtą stanął Janusz Dziedzic, ale bramkarz gospodarzy popisał się dobrym refleksem i punkt został w Stróżach.