Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Zmiana w Orle Myślenice: Karaś za Dragosza2012-07-09 15:30:00

Trener Marek Dragosz, który złotymi literami wpisał swoje nazwisko w historię Orła Myślenice, zakończył pracę w tym klubie. W ciągu trzech lat osiągnął wiele sukcesów, budując drużynę opartą wyłącznie na miejscowych zawodnikach. Nowym szkoleniowcem V-ligowego zespołu z Myślenic został Paweł Karaś.


Poniżej tekst zaczerpnięty z klubowej strony Orła Myślenice:

Orzeł Myślenice nie należy do klubów, dla których przepis na sukces polega na sprowadzaniu zawodników z wyższych lig. Polityka transferowa zarządu pokryła się z założeniami trenera Marka Dragosza już na początku jego pracy. Cel, jakim był awans do klasy okręgowej, udało się osiągnąć w drugim sezonie, a trzon zespołu był ten sam od kilku lat. Trener w tym historycznym dla klubu sukcesie miał kluczowe znaczenie, bo dla swoich podopiecznych był nie tylko nieprzeciętnym nauczycielem, szkoleniowcem, motywatorem, czy autorytetem, ale przede wszystkim wyrozumiałym kumplem.

Sukces jakim był wspomniany awans, czy równie historyczne dojście do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym był efektem nie tylko ciężkiej pracy na treningach, ale także świetnej atmosferze w zespole, którą wraz z całym zespołem udanie budował właśnie trener Dragosz. Jak sam powtarzał od swoich pierwszych dni w szatni Orła - drużynę tworzą nie tylko piłkarze i trener, ale wszyscy wokół łącznie z zarządem, gospodarzem obiektu i kierowcą busa, któremu nawet zdarzyło się oberwać za drobne niedociągnięcia. Dzięki takim relacjom udało się zbudować drużynę, w której już na lata będzie zaszczepione to coś, co odróżnia Orła od przeciętnego LZS-u. Za pomoc w tym i wszystkim innym, za trzy wspaniałe lata w imieniu zawodników, zarządu i kibiców serdecznie trenerowi Markowi Dragoszowi dziękujemy i jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

MAREK DRAGOSZ:
- Co można powiedzieć po trzech sezonach spędzonych w takim miejscu jak Orzeł… Standardowe "dziękuję” nie wystarczy zapewne. Wymienianie wszystkich, którym chciałbym podziękować również będzie bardzo "oklepane”. Zostawiam przecież za sobą nie tylko trzy świetne lata. Zostawiam czas, w który włożyłem pasję, wiedzę i serce. Zostawiam grono kolegów, z niektórymi pozostaję w niemal przyjacielskich relacjach.

Miałem do tej pory szczęście pracować w miejscach, gdzie atmosfera w zespołach, w szatni, w całym klubie była znakomita. Również Orła będę zawsze wspominał jako fantastyczne miejsce do pracy. Uważam, że w okresie, w którym miałem przyjemność pracować zrobiliśmy w Myślenicach dobrą robotę. Wzorowo funkcjonowali najmłodsi piłkarze, nieco starsi koledzy z powodzeniem przechodzili z wieku juniorskiego do pierwszego zespołu. To dawało wielką satysfakcję. W seniorskich zespołach regularnie trenowało prawie trzydziestu zawodników. Wiem, że nie wszyscy mogli być w pełni zadowoleni ale utrzymanie tej grupy niemal w całości uważam za spory, jeśli nie największy sukces.

Awans do V ligi, utrzymanie. To wymierne wyniki, które jasno należy ocenić jako sportowe osiągnięcie. Przez długi czas graliśmy efektowny, kombinacyjny futbol. Gra cieszyła oko, przyciągała kibiców. Ucząc się "okręgówki” jesienią nie zmienił się nasz sposób gry. Brakowało za to wybitnie skuteczności. Wiosną zabrakło nam cech, którymi wcześniej mogliśmy się pochwalić. Oczywistym jest, że biorę za to pełną odpowiedzialność.

Orzeł niebawem rozpocznie drugi sezon w V lidze. I wierzę, że będzie to sezon lepszy od debiutanckiego. Mam nadzieję, że drużyna okrzepła, nabrała rutyny i w nadchodzących rozgrywkach będzie walczyć o inne cele niż utrzymanie. W każdym razie życzę tego wszystkim w Orle i będę zawsze ściskał kciuki za spełnienie tego celu.

W poniedziałek 9 lipca Orłowcy rozpoczynają przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2012/13, a inauguracyjne zajęcia poprowadzi nowy szkoleniowiec, którym został Paweł Karaś.

orzelmyslenice.futbolowo.pl


dragoszomys3a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty