Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Marcin Dudziński na razie nie wraca do Pogoni2012-06-21 13:12:00

35-letni Marcin Dudziński, jedyny wychowanek miechowskiej Pogoni, który występował w ekstraklasie (w barwach Cracovii i Górnika Zabrze), na razie nie wraca do macierzystego klubu.


W minionym sezonie był grającym II trenerem w Sparcie Kazimierza Wielka, która zajęła trzecie miejsce w IV lidze świętokrzyskiej, będąc o krok od awansu.

- Po rezygnacji trenera Marka Kowalskiego zaproponowano mi w Sparcie, bym go zastąpił i jednocześnie nadal był zawodnikiem - mówi Marcin Dudziński. - Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, wciąż się zastanawiam, tym bardziej że dostałem też ofertę z jednego z klubów krakowskiej okręgówki. Jeśli pojawi się jeszcze jakaś inna propozycja, to też ją rozważę... - dodaje.

Poza pracą i grą w zespole seniorskim Marcin Dudziński współtworzy także Akademię Piłkarską w Gołczy, zaszczepiając młodzikom, orlikom i żakom miłość do futbolu.


Opis fotki
.Marcin Dudziński lubi pracę z młodzieżą (Fot. ZW)

Opis fotki
.W barwach Cracovii (Fot. Jacek Kwiatkowski)

Opis fotki
.Marcin Dudziński grał w Cracovii w ekstraklasie (Fot. Jacek Kwiatkowski)


Marcin Dudziński (rocznik 1977) treningi rozpoczął w trampkarzach Pogoni w wieku 13 lat. Potem występował w juniorach, a w pierwszym składzie Pogoni zadebiutował w wieku 17 lat - zespół grał wtedy w IV lidze kielecko–tarnobrzeskiej. Później wyemigrował do Sparty Kazimierza Wielka, wrócił do Pogoni i znowu odszedł - na rok: do II-ligowej Stali Stalowa Wola i III-ligowego Wawelu Kraków. W sezonie 2000/2001 grał ponownie w Pogoni, awansując z nią do IV ligi, już małopolskiej. Kolejne etapy w karierze piłkarskiej: Proszowianka (III liga), Cracovia (awans z III do II i z II do I ligi, 4 występy w ekstraklasie w sezonie 2004/05), Górnik Zabrze (12 występów w ekstraklasie w sezonie 2005/06), Koszarawa Żywiec (III liga), Kolejarz Stróże (III liga), Przebój Wolbrom (II liga). Od wiosny 2010 był przez półtora roku grającym trenerem Pogoni Miechów (KO, A), a w sezonie 2011/12 grającym asystentem trenera w Sparcie Kazimierza Wielka (IV liga świętokrzyska).


rst


m.dud1a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty