Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Lotnik Kryspinów wybrał nowego trenera2012-07-11 21:09:00

Jako pierwsi informujemy, że 43-letni Artur Gaweł - prowadzący w ostatnim sezonie LKS Zelków - będzie nowym trenerem piątoligowego Lotnika Kryspinów. W środowy wieczór po raz pierwszy spotkał się z nową drużyną.


Gaweł jest wychowankiem Prądniczanki Kraków. Przez trzy sezony grał na pozycji bramkarza w Wiśle Kraków (głównie w juniorach, ale także okazjonalnie w seniorach), później bronił barw Węgrzcanki Węgrzce Wielkie i Rożnowej, by zakończyć przedwcześnie karierę piłkarską z powodu zerwania więzadła w lewym kolanie. Mimo to jeszcze krótko grał w Strzelcach Kraków. Obecnie grywa w bramce oldbojów Wisły, będąc zmiennikiem Artura Sarnata.


Jako działacz sportowy był prezesem Rożnowej i nadal jest nim w Strzelcach Kraków. Ten aktualnie podgórski (a kiedyś prądnicki) klub pod jego kierunkiem awansował do B klasy, sukcesy odnosiła też młodzież (juniorzy weszli do I ligi, a trampkarze do II ligi). W latach 2004-2005 był mocno związany ze Słomniczanką, która wówczas występowała w IV lidze. Zdążył być w tym klubie niemal wszystkim - trenerem bramkarzy, dyrektorem, menedżerem... Od 2008 roku pracował w Kmicie Zabierzów jako asystent trenerów Jawienia i Bukalskiego, a później samodzielnie. W sezonie 2009/2010 prowadził też jesienią z dużym powodzeniem juniorów Kmity, zdobywając z nimi ponad 30 punktów. Przed rokiem - pod koniec lipca - przejął JKS Zelków.


- Trenowanie, menedżerstwo i organizacja klubu - te trzy sprawy interesują mnie najbardziej w futbolu - twierdzi Artur Gaweł, wszechstronnie się w tym futbolu poruszający.

(AG-RK)


Kryspinowie
Artur Gaweł poprowadzi Lotnika Kryspinów. Fot. MAS


gawel mas.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty