Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Marek Dragosz nowym trenerem Clepardii2012-07-09 16:52:00 RK

40-letni Marek Dragosz został nowym trenerem V-ligowej Clepardii Kraków, zastępując Krzysztofa Kroka, który niedawno zrezygnował z tego stanowiska.


- Z nową drużyną spotkam się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu i rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu. Będę miał trzy tygodnie, by "wgryźć" się w zespół - powiedział nam Marek Dragosz.

W ostatnim sezonie Dragosz prowadził drużynę również V-ligowego Orła Myślenice, gdzie pracował przez minione trzy lata, bazując na miejscowych zawodnikach. Swoją karierę szkoleniową zaczynał ok. 10 lat temu w Zieleńczance Zielonki, kolejne etapy to Tempo Rzeszotary, Błękitni Modlnica, Orzeł Bębło i wspomniany Orzeł Myślenice. W przeszłości bywał również trenerem grup młodzieżowych w kilku klubach, a także trenerem bramkarzy (założył szkołę KeeperLeo). Sam zresztą grał na tej pozycji - w drużynach młodzieżowych Wisły Kraków i Grzegórzeckiego, ale bardzo wcześnie zrezygnował ze względu na kontuzje kolana.

Marek Dragosz od ubiegłego roku jest również trenerem reprezentacji Polski AMP Futbol, natomiast w czasie wolnym od pracy w kraju uczestniczy w międzynarodowym programie dzielenia się wiedzą i pomaga szkolić bramkarzy w najdalszych zakątkach świata. Czynił to już w Afryce (Kamerun, Gambia, Kenia, Nigeria, Botswana, Sierra Leone), a niedawno przebywał w tym celu w Azji (Malezja, Singapur, Indonezja, Tajlandia).


RK
dragoszuefa1a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty