Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Pogoń Skotniki testowała ośmiu piłkarzy2012-03-04 21:03:00

V-ligowa Pogoń Skotniki zremisowała w meczu kontrolnym z A-klasową Michałowianką Michałowice 1-1.

Pogoń Skotniki - Michałowianka Michałowice 1-1 (0-1)

0-1 ???
1-1 Tyczyński
POGOŃ:
Gonciarski, Braś, Makowski, Dziedzic, Kamiński, Kursa, Liszka, Ptaszek, Reczek, Tyczyński, Żurek, testowany I, testowany II, testowany III, testowany IV, testowany V, testowany VI, testowany VII, testowany VIII.

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszych 45 minutach stroną dominującą byli zawodnicy Michałowianki, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem jednego gola. Po zagraniu piłki za linię obrony, prawoskrzydłowy A-klasowców wykorzystał niezdecydowanie Krzysztofa Gonciarskiego i uprzedzając bramkarza Pogoni umieścił futbolówkę w pustej bramce. Bramkarze obu zespołów nie mieli wiele pracy. Najlepszą okazję do zmiany wyniku zmarnowali zawodnicy Pogoni. Paweł Ptaszek odzyskał piłkę przed polem karnym przeciwnika i zagrał do Mateusza Dziedzica, który jednak nie wykorzystał sytuacji "sam na sam".

Druga połowa meczu to z kolei przewaga zespołu ze Skotnik, który potrzebował kilkanaście minut, aby doprowadzić do remisu. Mateusz Tyczyński wygrał pojedynek z obrońcą i mając przed sobą bramkarza, mocnym uderzeniem z 11 metrów zdobył wyrównującą bramkę. Zawodnicy Michałowianki próbowali się odgryźć groźnie kontrując, ale w kilku sytuacjach bardzo dobrze spisywał się testowany w Pogoni bramkarz.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Obie drużyny stworzyły całkiem ciekawe widowisko. Zabrakło może jedynie większej ilości sytuacji podbramkowych, ale świadczyć to może o dobrej grze defensywnej Pogoni i Michałowianki.

W sobotę 10 marca o godz. 13 ostatni już sprawdzian Pogoni Skotniki przed rozgrywkami ligowymi. Rywalem będzie A-klasowy zespół Błękitnych Modlnica.