Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Pierwszy sparing Pogoni Skotniki2012-02-05 20:46:00

V-ligowa Pogoń Skotniki rozegrała dziś pierwszy sparing. Na sztucznej murawie Com Com Zone w Nowej Hucie podopieczni trenera Łukasza Terleckiego przegrali z innym V-ligowcem, Świtem Krzeszowice, 1-3.

Pogoń Skotniki - Świt Krzeszowice 1-3 (0-2)
Gole: Testowany I - Krzysiak 2, Ficek
POGOŃ: Gonciarski, Kwapisz, Liszka, Reczek, Dziedzic, Dobroch, Makowski, Kursa, Tyczyński, Testowany I, Testowany II, Testowany III.

Pogoń miała wielkie problemy kadrowe, trener Terlecki nie mógł skorzystać z 9 zawodników (kontuzje, choroby, praca). Pokazać się mogli za to testowani piłkarze. Swoją szansę otrzymali również juniorzy Mateusz Kursa i Paweł Reczek.

Drużyna Świtu wystawiła dwie jedenastki i zwłaszcza w I połowie dominowała. Klarownych sytuacji nie było zbyt wiele, mimo to dwukrotnie piłka wylądowała w bramce Krzysztofa Gonciarskiego.

W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana, z małym wskazaniem na zespół z Krzeszowic. Zawodnicy Świtu zmarnowali kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku, co w końcu się zemściło. Po rozegraniu rzutu rożnego jeden  z trójki testowanych zawodników Pogoni uderzył z linii pola karnego na bramkę rywali, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do siatki.

Zespół ze Skotnik końcówkę meczu grał bardziej ofensywnie, narażając się jednocześnie na kontry. Jedna z nich na 2 minuty przed końcem przyniosła drużynie Świtu podwyższenie prowadzenia. Jeszcze ostatnia akcja meczu mogła przynieść drugą bramkę dla Pogoni, ale Mateusz Tyczyński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.