Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Prądniczanka Kraków - Zieleńczanka Zielonki 1-2 (0-1)

0-1 Krzysztof Szumiec 41 (wolny)
1-1 Kamil Jeleń 60
1-2 Tomasz Dudek 62
Sędziowali: Małgorzata Syta oraz Kamil Rutkowski i Krzysztof Dubas. Żółte kartki: Bąk, K. Jeleń, M. Jeleń - Kosowicz. Widzów 200.
PRĄDNICZANKA Misiak - Ptak, Sędor, Pieniążek, Bąk (70 Gurbiel), Stępień, M. Jeleń, K. Jeleń, Kania (80 Rumian), Cięciała (65 Wojewoda), Jewuła (46 Sikora).
ZIELEŃCZANKA: Szymski – T. Kawa, Cieszyński, A. Baran, Kaczmarczyk (90 Feluś) – Szumiec (90 A. Rożek), Gładysz, Kosowicz, Dudek (90 M. Kawa) – Kubiak (60 Bulak), Pogan.

Okazały puchar za awans do okręgówki otrzymany z rąk prezesa MZPN - Ryszarda Niemca musiał osłodzić Prądniczance gorycz porażki w debiucie przed własną, liczną publicznością. Mimo dobrej gry krakowianie przegrali 1-2 ze spadkowiczem z IV ligi - Zieleńczanką.

Od samego początku toczyła się walka o piłkę. Prądniczanka prezentowała się bardzo dobrze,  przy takiej grze jak w środę, na pewno będzie się liczyć w V lidze. W środkowej strefie boiska wyróżniali się ze strony gospodarzy bracia Mateusz i Kamil Jeleniowie, jednak zieloneccy pomocnicy nie ułatwiali im zadania. Znakomicie prezentowali się zwłaszcza Piotr Gładysz i Paweł Kosowicz.

W pierwszej połowie Zieleńczanka miała dwie doskonałe sytuacje, jednak Adrianowi Poganowi nie udało się ich wykorzystać. Dopiero w 41. minucie po faulu na Mateuszu Kubiaku, z wolnego pewnie przymierzył grający trener Krzysztof Szumiec i zrobiło się 1-0 dla Zielonek.

Po przerwie Prądniczanka ruszyła do ataku i w 60. minucie wyrównała. Po stracie piłki przez Kubiaka gola po indywidualnym rajdzie strzelił Kamil Jeleń.

Odpowiedź Zieleńczanki była błyskawiczna. Bramkę po rzucie rożnym zdobył Tomasz Dudek, strzelając z powietrza w lewy róg. Obecny prezes "Koniczynek" był kiedyś zawodnikiem Prądniczanki, ale nie od dziś wiadomo, że na boisku sentymentów nie ma...