Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Zieleńczanka liderem2013-05-27 08:20:00

Zieleńczanka skorzystała z porażki AP Zabierzów i została nowym liderem w grupie I krakowskiej okręgówki.

Piliczanka Pilica - Zieleńczanka Zielonki 3-4 (2-3)

3-4 Pogan 61

Sędziował Piotr Król (Miechów). Żółte kartki: Walnik - Krzysztonek, Pogan.

PILICZANKA: Kantor – Osmenda (85 Trólka), Olszewski, Jurczyk, Grabowski - M. Węglarz, Walnik, Demarczyk (80 Kamil Kowalczyk), Dudkiewicz - Goncerz (60 Kardynał) – Ziaja.

ZIELEŃCZANKA: Janik - Dragosz, Bulak, Mitka, Feluś (65 Baran) - Pogan, Gładysz, Krzysztonek, Kosowicz, T. Kawa - Szumiec.

Piliczanka objęła jedyne prowadzenie w tym meczu w 6. minucie. Osmenda wrzucił piłkę z autu do Ziai, ten głową przedłużył do nabiegającego Dudkiewicza, który zamieszaniu podbramkowym wepchnął ją do siatki. Goście szybko wyrównali. Szumiec zagrał ze środka do Pogana, ten minął Jurczyka i w sytuacji "sam na sam" uderzył w "długi" róg. Za moment było 2-1 dla Zieleńczanki. T. Kawa podał z pierwszej piłki do Szumca, który uciekł obrońcom i z 16 metrów przymierzył przy słupku. Piliczanie nie pozostali dłużni. Wprawdzie skiksował uderzający na bramkę M. Węglarz, ale Ziaja z bliska dobił futbolówkę do siatki. Ostatnie słowo w I połowie należało do piłkarzy z Zielonek. W 36. minucie wyszli z kontrą, Szumiec zagrał z rogu szesnastki do T. Kawy, który strzelił z woleja z 7 metrów.

Zaraz po przerwie miejscowi po raz kolejny doprowadzili do remisu. Osmenda dośrodkował z rzutu wolnego przy linii bocznej w pole karne do Goncerza, a ten głową przedłużył lot piłki do bramki. W 61. minucie Zieleńczanka uzyskała - jak się okazało - zwycięskiego gola. Po wrzutce z kornera Mitka zgrał do Pogana, który "szczupakiem" z 7 metrów uderzył do siatki.

- Padło siedem bramek, mecz mógł się podobać kibicom. Wygraliśmy na trudnym terenie, jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i z kilku akcji jakie przeprowadziliśmy - skwitował Krzysztof Szumiec, grający trener Zieleńczanki.