Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Pół tuzina Clepardii, hat-trick Łatasia2013-06-09 22:55:00

Clepardia rozgromiła Prądniczankę w derbach Prądnika aż 6-0. Dla gości to już czwarta porażka z rzędu, ich bilans bramkowy w tym okresie jest fatalny (0-14).

Clepardia Kraków - Prądniczanka Kraków 6-0 (2-0)

Sędziował Dariusz Mirek.

Już w 2. minucie błąd obrońców Prądniczanki wykorzystał Łataś uderzając po plecach Ptaka, który próbował zablokować uderzenie na linii bramkowej. Podwyższył Mączyński pokonując Misiaka w sytuacji sam na sam.

Druga połowa to popis strzelecki Clepardii i nieudolna gra prądnickiej defensywy. Na 3-0 trafił Mączyński pięknym strzałem zza pola karnego. Niebawem celną "główką" - po wrzutce z kornera - popisał się Łataś. Ten sam zawodnik skompletował hat-trick, minął bramkarza gości i uderzył do pustej bramki.

W 90. minucie obudzili się prądniczanie i przeprowadzili swoją najgroźniejszą akcję w tym meczu. Jewuła pociągnął prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Kani, a ten uderzył koło słupka.

Gości dobił w doliczonym czasie Mateusz Błasiak, który wyszedł sam na sam z Misiakiem, minął go i strzelił do "pustaka".