Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Dwa ciosy Bronowianki, Spójnia nie miała pomysłu na bramki2013-05-26 22:04:00

V Kraków, gr. I: Bronowianka Kraków - Spójnia Osiek-Zimnodół 2-0 (0-0)

1-0 Ałłachwerdijew 48

2-0 Augustyn 54

Sędziowali Piotr Mucha oraz Kazimierz Dzióbek i Wojciech Drozd. Żółte kartki: Augustyn, Lipiński - Ziarno.
BRONOWIANKA: Socharczenko - Pietuchow, Ł. Kubik, Gilski, Kowalczyk - Adamski (90 Pietrzyk), Ałłachwerdijew, Małodobry, Bogusz, Augustyn (72 Lipiński) - Fall.
SPÓJNIA: Wiecheta - Duda, Glanowski, Trólka (69 Tomczyk), Kuć- Ciękosz, Kaprzyk, Ziarno (76 Czarnota),
Porębski (82 Ćwięczek) - Niemczyk.

Wyrównana pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na Bronowiankę nie przyniosła bramek. Po dośrodkowaniu Adamskiego Fall główkował w ręce Wiechety, a po drugiej stronie Kasprzyk trafił tylko w boczną siatkę.

Ciekawej było po przerwie.  Padły dwie bramki, a mogło o wiele więcej, bo gospodarze groźnie kontrowali rywala i mogli, a nawet powinni trafiać częściej niż tylko dwa razy. W 48 min piłki podanej z lewej  strony nie sięgnął w polu karnym Fall, ale dotarła do Ałłachwardijewa, który ze spokojem, nie za mocno posłał piłkę w dalszy róg bramki poza zasięgiem rąk Wiechety.

W 54 min było 2-0, Bronowianka wyrwała się z kontrą, Fall ze środka boiska zagrał na lewo do Augustyna, ten wyszedł sam na bramkarza Spójni i między jego nogami posłał piłkę do celu.

W ciągu następnych 10 minut gospodarze mogli przynajmniej podwoić dorobek. Najpierw jednak Adamski w idealnej sytuacji posłał piłkę ponad bramkę, a potem znów on wyciągnął już z bramki Wiechetę i dograł do środka, ale tam zdążyli z interwencją obrońcy. Za chwilę Bogusz z 5 metrów trafił w bramkarza. W 77 min sytuacji sam na sam nie wykorzystał Fall.

Niewykorzystane sytuacje nie zemściły się na gospodarzach, bo Spójnia nie przekonywała swoimi ofensywnymi pomysłami, nie robiła też pożytku ze stałych fragmentów gry.