Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Rezerwa Brązowych detronizuje liderów2013-05-26 21:25:00

Przed tygodniem Garbarnia II postawiła się Zieleńczance na jej własnym boisku, remisując w Zielonkach 3-3. Dziś Młode Lwy pokonały na Rydlówce Akademię Piłkarską 2011 z Zabierzowa. W obu przypadkach rywale Brązowych po spotkaniach z nimi stracili fotel lidera I grupy krakowskiej klasy okręgowej.

Garbarnia II Kraków - AP 2011 Zabierzów 2-0 (2-0)

1-0 Ifeanyi Nwachukwu 10

2-0 Łukasz Machno 39

Sędziowali: Kamil Sikora oraz Grzegorz Malada i Przemysław Hibner. Żółte kartki: Kozieł, Gawor - Krauz, Szarek, Więckowski, Zalewski.

GARBARNIA II: Jękot - Gawor, Wlazło, Kalemba, Bajołek - Nwachukwu (46 Zelek, 73 Englert), Abdalla,  Machno, Gruchacz - Kaczor (46 Talaga), Kozieł (46 Palej).

AP: Szarek - Owczarczyk, Krauz, Matys, Ruszkiewicz, Królikowski, Więckowski, Kowalik (55 Zalewski), Kajak, Plewa, Salamon.

Zwycięstwo nie przyszło podopiecznym trenera Stanisława Śliwy łatwo, bowiem zawodnicy AP potwierdzili, że w piłkę grać umieją. Ich celem było zwycięstwo, jednak Garbarze wykorzystali swoje sytuacje niemal perfekcyjnie.

W 10. minucie po przejęciu piłki w środku pola Przemysław Gruchacz przeprowadził akcję na lewym skrzydle i zagrał do Krzysztofa Kozieła. Ten pogubił się nieco w polu karnym, ale zdołał odegrać do "Toniego” Nwachukwu, który pokonał bramkarza AP po raz pierwszy.

W 13. minucie Adrian Jękot uprzedził w polu karnym Wojciecha Salamona, a w 15. minucie obronił groźny strzał zza linii pola karnego Piotra Więckowskiego. Były to najbardziej klarowne okazje gości w tym spotkaniu.

Drugiego gola dla rezerwistów Garbarni zdobył zaskakującym, precyzyjnym strzałem z... 40 metrów Łukasz Machno. Oskarowi Szarkowi zabrakło kilku centymetrów do sięgnięcia piłki, a ta wpadła do bramki wraz z interweniującym jeszcze obrońcą gości. Bramka godna filmowej kamery…

W 44. minucie karnego po faulu Szarka na Nwachukwu nie wykorzystał Krzysztof Kalemba. Po jego "atomowym" strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza plac gry.

W drugiej połowie zawodnicy AP dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak Garbarze umiejętnie radzili sobie z rozbijaniem ich ataków. W 65. minucie akcję oskrzydlającą przeprowadził na prawej stronie Machno, dośrodkował w pole karne, ale strzał Gruchacza wybił na rzut rożny obrońca gości. Na czystą pozycję wychodził w tej sytuacji Kamil Bajołek, lecz nie doczekał się podania od kolegi.

Zwycięstwo nad liderem znacznie przybliżyło Garbarnię II do w miarę spokojnego utrzymania się w V lidze. Z powodu napiętego terminarza piłkarzy z Ludwinowa, kilku z nich wystąpiło na innych niż nominalne pozycjach, tym bardziej cenny jest ich dzisiejszy sukces.