Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
Jadwiga z sukcesami w Austrii2012-07-29 08:28:00

Trzy drużyny PKS Jadwiga uczestniczyły w połowie lipca w turnieju piłkarskim w Austrii - Hollabrunn Weinviertel Trophy.

Młodzi zawodnicy z Krakowa spisali się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W turnieju obok drużyn polskich i austriackich wystąpiły zespoły czeskie, chorwackie, węgierskie, słowackie i rumuńskie.

Najmłodsza drużyna Jadwigi U-11 wygrała turniej pokonując w finale Słowaków z FK Stara Tura 1:1, k. 3:1. W drugim finale, w kategorii U-13, drużyna Jadwigi uległa - po rzutach karnych 2:4 (w meczu 0:0) - Broni Radom i zajęła drugie miejsce. Trampkarze w kategorii U-15 uplasowali się na 5. pozycji za Banyaszem Siofok (Węgry), Sokolem Kostany (Czechy), Sokolem Blizkovice (Czechy) i Polijcaninem (Chorwacja). Organizatorzy przewidzieli medale dla wszystkich druzyn i zawodników niezależnie od zajętego miejsca.

Podczas turnieju chłopcy mieli możliwość zwiedzenia Wiednia (centrum i Katedra św. Stefana), poszaleć w wesołym miasteczku na Praterze i zobaczyć stadion narodowy im Ernsta Happela - tym razem tylko z zewnątrz z uwagi na koncert rockowy Bruce'a Springsteena.