Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
MKS SMS Cracovia na podium Turnieju Niepodległości2011-11-14 20:50:00

VI Turniej Niepodległości wygrał słowacki zespół z Żyliny przed Piastem Gliwice i MKS SMS Cracovia. Rywalizowali chłopcy z rocznika 1997.


Już od 6 lat celebracja Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbywa się na sportowo. Turniej piłkarski, który rozgrywany jest z tej okazji łączy aspekt sportowy z edukacyjnym.

Na boisku przy ul. Szablowskiego najlepsza okazała się jedyna drużyna zagraniczna - MŠK Žilina.

Właśnie ze Słowakami zmierzył się w eliminacjach zespół SMS Cracovii. Wygrali goście 3-2 (gole dla krakowian - Ceglarz i Szymczak). Zwycięska bramka dla Żyliny padła w dość dziwny sposób. Po wybiciu piłki przez bramkarza Pasów na aut w celu przerwania meczu i umożliwienia udzielenia pomocy medycznej faulowanemu zawodnikowi SMS Cracovii, piłkarze ze Słowacji po wznowieniu gry postanowili nie oddawać piłki rywalom i kontynuowali grę. Zawodnicy SMS Cracovia będąc pewni, że rywale oddadzą honorowo piłkę nie podjęli żadnej interwencji, w efekcie stracili trzecią bramkę. Cały incydent obserwowali zgromadzeni kibice oraz zawodnicy innych zespołów. Wzbudziło to ich ogromne zdziwienie i odpowiednie komentarze.

Jak później się okazało, wynik ten zadecydował o grupowym zwycięstwie Słowaków i ich awansie do finału, kosztem krakowian.

- No, cóż. Po tym meczu pozostał duży niesmak. Tak to bywa u młodych zawodników, że chęć zwycięstwa jest czasem silniejsza od pewnych zasad i norm. Rzecz dziwna, na całym świecie powinno się grać fair, lecz cóż... Ja tylko zadaję sobie pytanie co na to ich trener, wychowawca młodzieży? – zastanawiał się Piotr Górecki, trener SMS Cracovia.

W kolejnym pojedynku SMS Cracovia zmierzyła się ze Stalą Mielec, mistrzem Polski w tej grupie wiekowej (turniej NIKE Cup). Podopieczni Piotra Góreckiego odnieśli pewne zwycięstwo 3-1 (gole: Raźniak, Ceglarz, Leśniak), tym samym zajęli drugie miejsce w grupie i zagrali o brąz w całym turnieju.

Rywalem była Wisła. Młodzi piłkarze Pasów pokonali Białą Gwiazdę 2-1 (gole: Ceglarz, Jeż).

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników w tym turnieju. Rozegraliśmy niezłe spotkania, a Eryk Ceglarz został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy - powiedział trener Piotr Górecki.

Podczas uroczystego zakończenia, każda drużyna otrzymała okazały puchar oraz upominki.

Najlepsi zawodnicy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody. Królem strzelców został Kacper Piechniak ze Stali Mielec, najlepszym zawodnikiem turnieju Eryk Ceglarz (MKS SMS Cracovia). Najlepszym bramkarzem zawodów okazał się Denis Chojnicki z Piasta Gliwice, a nagrodę specjalną otrzymał jego kolega klubowy Aleksander Sopel.

Na zakończenie turnieju wicedyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Piotr Kocąb, podziękował wszystkim za uczestnictwo w zawodach i przypomniał co znaczą zasady fair play.

Klasyfikacja końcowa:
1. MŠK Žilina
2. Piast Gliwice
3. MKS SMS Cracovia
4. Wisła Kraków
5. Stal Mielec
6. Sandecja Nowy Sącz

mlodacracovia.com (MW)/sms


u13.jpg
u1.jpg
u2.jpg
u3.jpg
u4.jpg
u5.jpg
u6.jpg
u7.jpg
u8.jpg
u9.jpg
u10.jpg
u11.jpg
u12.jpg
u14.jpg
u15.jpg
u16.jpg
u17.jpg
u18.jpg
u19.jpg
u20.jpg
u21.jpg
u22.jpg
u23.jpg
u24.jpg
u25.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty