Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
SMS triumfatorem Silver CUP 20122012-01-23 23:55:00

Uczniowie Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie wygrali VI halowy turniej piłkarski SILVER CUP dla rocznika 1997. Zawody odbyły się w miniony weekend w Zawoi.

Drużyna SMS-u zajęła pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie spotkania. Czwarte miejsce zajął zespół Cracovii, w którego barwach grają również uczniowie szkoły. Obie drużyny poprowadził trener Piotr Górecki.

Turniej rozgrywany był pod patronatem sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Tym razem uczestniczyło w nim osiem zespołów.

Wśród zawodników, którzy otrzymali wyróżnienia indywidualne znalazł się Eryk Ceglarz z SMS. Zdobył on aż 16 bramek i został królem strzelców.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Mateusz Prysak, a najlepszym bramkarzem Adrian Czaplak (obaj z Zagłębia Sosnowiec). Nagrodę Fair Play - okazały puchar ufundowany przez dyrektora SMS Mirosława Gilarskiego - otrzymał zespół TOR Dobrzeń Wielki.

Organizatorzy, chcąc urozmaicić turniej, zorganizowali konkurs rzutów karnych i żonglerki. W egzekwowaniu jedenastek najlepszy okazał się zawodnik Sandecji Nowy Sącz Konrad Brdej, natomiast najlepszym w żonglowaniu piłką zawodnik Zagłębia Sosnowiec Damian Sacha.