Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
SMS Cracovia piąta na Słowacji2012-02-10 16:13:00

Drużyna SMS Cracovia (na co dzień zawodnicy MKS Cracovia oraz uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie przy ul. Szablowskiego) zajęła piąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U-15 w słowackiej miejscowości Korňa k. Żyliny.


Zawodnikom przyszło grać na "najlepszej trawie środkowej Europy" i rzeczywiście obiekt - pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą pokryte dachem, oddane do użytku zaledwie 2 miesiące temu - pachniał nowością...

W turnieju zagrały trzy drużyny z Czech, dwie ze Słowacji i SMS Cracovia Kraków jako reprezentacja z Polski. Grano 2x20 minut, po 11 zawodników w polu (plac gry 95x52 metry).

W grupie przyszło krakowianom się zmierzyć z utytułowanymi rywalami. Pierwszy mecz z Banikiem Ostrawa (ekstraklasa czeska) zakończył się porażką 2-4 (bramki: Ceglarz 2), choć mogło być inaczej. Niestety, sporo było niewykorzystanych sytuacji, zmarnowany rzut karny, dwa razy obrońcy rywali wybijali piłkę z pustej bramki... Kolejny mecz - ze Slovanem Bratysława (ekstraklasa słowacka) i znów wiele sytuacji sam na sam, a w wyniku nieporozumienia między bramkarzem i obrońcami porażka 0-1. Krakowianie byli drużyną jeśli nie lepszą, to na pewno  posiadali inicjatywę i pomysł na grę. Kolejne zawody to gra o V miejsce z Vitkowicami (Słowacja). Wyższość SMS Cracovii nie podlegała dyskusji, pewne zwycięstwo 3-0 (gole: Frosztęga, Pasionek, Kaciczak).

Trener SMS Cracovia, Piotr Górecki, powiedział:
- Myślę, że pomimo tych dwóch porażek zostawiliśmy bardzo pozytywne wrażenie. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. W mojej ocenie, podobnie jak i innych obserwatorów, byliśmy drużyną lepszą w tych przegranych meczach. Cóż, trudno. Oczywiście chciałoby się wygrywać, ale na to przyjdzie czas. Cieszę się z sytuacji, które potrafiliśmy stworzyć. Kiedyś to zaprocentuje i zawodnicy będą strzelać jak na zawołanie. To wszystko co robimy, takie turnieje, mecze z przeciwnikami z wysokiej półki, współpraca klubu ze Szkołą - to wszystko zaprocentuje...

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SLOVAN Bratysława (Słowacja), 2. Tescoma Zlin (Czechy), 3. MSK Żylina (Słowacja), 4. Banik Ostrawa (Czechy), 5. SMS Cracovia (Polska), 6. FC Vitkowice (Czechy).

Reprezentacja SMS MKS Cracovia na Słowacji: Dariusz Maciejowski, Maciej Sidor, Bartłomiej Studnicki, Dominik Chochołek, Igor Wiechecki, Piotr Mielcarek, Piotr Kaciczak, Rajmund Raźniak, Dawid Pawlusiński, Marcin Szymczak, Kacper Kęska, Szymon Woźniak, Damian Leśniak, Marcin Myjkowski, Eryk Ceglarz, Sebastian Fąfara, Paweł Pasionek, Filip Frosztęga.
Trener Piotr Górecki, kierownik Mariusz Chochołek.

mlodacracovia.com / st
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty