Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
Tarnovia wyrasta na potęgę, trampkarze mistrzem Małopolski2012-03-10 17:47:00 RK

Sensacyjnie przebiegały finały halowych mistrzostw Małopolski w kategorii trampkarzy (rocznik 1997-98). W meczu o 1. miejsce zmierzyły się dwa zespoły z Tarnowskiego: Tarnovia pokonała Tuchovię 3-0. Dopiero trzecia była Wisła Kraków.


Jak się okazuje, nie trzeba mieć drużyny seniorów w ekstraklasie czy w trochę niższej lidze, by dobrze szkolić młodzież. Pierwszy zespół Tarnovii występuje przecież tylko w okręgówce, a w tym roku młodzież w biało-czerwonych barwach zanotowała już drugi triumf w skali województwa. Niedawno halowymi mistrzami Małopolski zostali juniorzy młodsi, a dziś ich śladami podążyli trampkarze!!!

Na sztucznej murawie w Krakowie-Skotnikach młodzi tarnowianie wygrali wszystkie cztery mecze. W eliminacjach pokonali najpierw Wisłę 2-1, później rozgromili Unię Oświęcim 5-0, a na koniec skromnie zwyciężyli - grającą młodszym rocznikiem 1998 - Sandecję Nowy Sącz 1-0. W finale Tarnovia przewyższała Tuchovię, mogła nawet wygrać wyżej niż 3-0. Dwa gole dla nowym mistrzów zdobył Filip Wójcik, król strzelców turnieju (w sumie 8 trafień).

Brąz przypadł Wiśle, która po 20 minutach gry zremisowała z Trzebinią 1-1, ale była lepsza w rzutach karnych (2-1). Poza czwórką znalazł się mistrz Krakowa - Hutnik, choć miał, wydawało się, łatwiejszą grupę eliminacyjną. Nowohucianie mogli z powodzeniem zagrać w finale zamiast Tuchovii, wystarczyło tylko wygrać z najsłabszą drużyną grupy - Orkanem Niedźwiedź. Hutnicy zremisowali 0-0, co zepchnęło ich poza finałową czwórkę...

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik: Marek Mróz (Sandecja Nowy Sącz)
Najlepszy bramkarz: Kamil Kobielski (Tarnovia)
Najlepszy strzelec: Filip Wójcik (Tarnovia), 8 goli

Organizatorem zawodów był Wydział Szkolenia MZPN.

 

Puchary najlepszym drużynom i zawodnikom wręczali działacze MZPN - Lucjan Franczak (szef Wydziału Szkolenia), Aleksander Hradecki, Aleksander Cimer (szef OZPN Wadowice), Andrzej Turczyński, Marian Cygan i Andrzej Garley. Nad przebiegiem turnieju czuwał z mikrofonem w dłoni Zdzisław Wagner (wiceprzewodniczący Wydziału Gier).

Halowe mistrzostwa Małopolski trampkarzy - Sport Center Skotniki, 10.03.2012

Grupa A
1. Tuchovia Tuchów                 3  6  5-4
2. UKS Trzebinia                       3  6  4-4
3. SPMTS Hutnik Kraków        3  4  3-1
4. Orkan Niedźwiedź                3  1  3-6

Tuchovia Tuchów - Hutnik Kraków 0-3 (Michał Terlikowski 2, Piotr Filipek)
Orkan Niedźwiedź - UKS Trzebinia 2-3 (Damian Gniecki, Mateusz Kaczor - Michał Cząstka, Maciej Słowik, Jakub Wallentin)
UKS Trzebinia - Tuchovia Tuchów 0-2 (Szczepan Baran 2)
Hutnik Kraków - Orkan Niedźwiedź 0-0
Hutnik Kraków - UKS Trzebinia 0-1
(Jakub Wallentin)
Orkan Niedźwiedź - Tuchovia Tuchów 1-3 (Robert Dziuba - Mateusz Słowik, Szczepan Baran, Filip Płachno)

Grupa B
1. Tarnovia Tarnów                 3  9  8-1
2. Wisła SA Kraków                3  6  11-4
3. Sandecja Nowy Sącz        3  3  5-6
4. MKP Unia Oświęcim         3  0  1-14

Tarnovia Tarnów - Wisła Kraków 2-1 (Michał Kubiś, Filip Wójcik - Mikołaj Tracz)
Sandecja Nowy Sącz - Unia Oświęcim 4-0 (Marcin Kurek 2, Wiktor Weber, Marek Mróz)
Unia Oświęcim - Tarnovia Tarnów 0-5 (Filip Wójcik 4, Krystian Kobielski)
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 5-1 (Łukasz Skrzypek 2, Arkadiusz Chlebowski, Jakub Kozioł - Marcin Kurek)
Wisła Kraków - Unia Oświęcim 5-1 (Łukasz Skrzypek 2, Adam Tomaszewski, Jakub Kozioł, Mateusz Przesławski - Arkadiusz Ryś)
Sandecja Nowy Sącz - Tarnovia Tarnów 0-1 (Filip Wójcik)

Finały

O 3. miejsce
Wisła Kraków - UKS Trzebinia 1-1, karne 2-1
1-0 Łukasz Skrzypek
1-1 Michał Cząstka
Karne: 0-1 Jakub Wallentin, 0-1 Daniel Izdebski (obroniony), 0-1 Michał Cząstka (niecelny), 1-1 Arkadiusz Chlebowski, 1-1 Daniel Doległo (obroniony), 2-1 Jakub Kozioł


O 1. miejsce
Tarnovia Tarnów - Tuchovia Tuchów 3-0
1-0 Filip Wójcik (wolny)
2-0 Przemysław Bury
3-0 Filip Wójcik


Sędziowali: Łukasz Mnich, Michał Gurgul, Bartłomiej Zaręba, Jan Moskal.

Składy drużyn

TARNOVIA Tarnów:
Kamil Kobielski, Przemysław Bury, Krystian Kobielski, Hubert Król, Michał Kubiś, Patryk Maciosek, Bartłomiej Mądel, Łukasz Noga, Piotr Olszówka, Sławomir Prokop, Łukasz Siedlik, Filip Wójcik (wszyscy 97).
Trener: Łukasz Więcek.

TUCHOVIA Tuchów:
Bartłomiej Banek (98), Patryk Mikos (98), Karol Tyrka (98), Hubert Maurycy (97), Patryk Odroniec (97), Mateusz Słowik (98), Szczepan Baran (98), Sebastian Zawrzykraj (98), Filip Płachno (97), Kamil Nowak (98), Adam Mokrzycki (97), Radosław Rąpała (98), Daniel Roczniak (97), Arkadiusz Igielski (98), Maciej Szot (98).
Trener: Bogdan Płachno.

WISŁA SA Kraków:

Mateusz Wieczorek, Piotr Syrek - Arkadiusz Chlebowski, Jerzy Polański, Daniel Izdebski, Kamil Szlachta, Adam Tomaszewski, Jakub Kozioł, Mateusz Walentynowicz, Jakub Janiszewski, Łukasz Skrzypek, Adam Bolek, Mateusz Przesławski, Mikołaj Tracz, Sebastian Dyląg.
Trener: Paweł Regulski.

UKS TRZEBINIA:
Daniel Doległo (97), Wojciech Kuchta (97), Jan Martyniak (97), Michał Cząstka (97), Jakub Piegza (97), Maciej Słowik (97), Jakub Wallentin (97), Arkadiusz Bugajski (97), Jakub Głuch (98), Patryk Gałka (98), Szymon Kurek (97), Kamil Burdalski (97).
Trener: Mieczysław Ślusarek.

SANDECJA Nowy Sącz:
Jakub Bomba, Wiktor Weber, Mateusz Dara, Marek Kozdra, Marcin Kurek, Marek Mróz, Dawid Dyląg, Michał Kurowski, Mateusz Krupa, Adrian Twaróg, Kamil Skoczeń, Jakub Brudziński, Konrad Błaszczyk, Mariusz Woźniak, Bartłomiej Jodłowski (wszyscy 98).
Trener: Tomasz Szczepański.

SMPTS HUTNIK Kraków:
Dorian Frątczak, Bartosz Cieśla, Michał Łepkowski, Piotr Filipek, Konrad Rakoczy, Sebastian Jacak, Michał Pacyga, Szymon Gwiazda, Konrad Kołek, Dominik Jakubowski, Damian Guzik, Kamil Dudek, Michał Terlikowski (wszyscy 97), Karol Filipek (98).
Trener: Mateusz Staniec.

ORKAN Niedźwiedź:
Michał Galia (98), Damian Gniecki (97), Krzysztof Porębski (97), Miłosz Pańko (97), Mateusz Kaczor (97), Damian Sutor (97), Jan Jania (98), Robert Dziuba (97), Mariusz Dawiec (98), Damian Sobecki (97).
Trener: Ireneusz Potaczek.

MKP UNIA Oświęcim:
Piotr Bajdziak (97), Rafał Adamczyk (97), Patryk Żyła (97), Sławomir Krzemień (97), Krzysztof Wesecki (97), Arkadiusz Ryś (98), Daniel Wandas (97), Maciej Wielgus (98), Mateusz Janicki (98), Arkadiusz Maniarski (98), Jakub Chwierut (97), Adrian Kukuła (98).
Trener: Daniel Kornaś.


RK
tarnovia2a.jpg
tuchovia2.jpg
wislaa.jpg
tar2.jpg
tar1.jpg
zako5.jpg
zako6.jpg
zako7.jpg
zako8.jpg
zako11.jpg
zako4.jpg
zako10a.jpg
zako3.jpg
zako12.jpg
zako2.jpg
zako1a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty