Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > II liga (wschód)
Pierwsza porażka Okocimskiego wiosną

Okocimski Brzesko - Jeziorak Iława 0-1 (0-1)

0-1 Sobociński 2, karny

Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega. Żółte kartki: Urbański, Wawryka, Smółka - Chupryna, Sobociński, Kowalski, Sulkowski. Widzów: 300
OKOCIMSKI: Trela - Szymonik, Policht, Urbański, Wawryka - Pyciak, Kostecki (68 Baliga), Darmochwał (69 Trznadel), Rupa (59 Łytwiniuk) - Kisiel (46 Smółka), Gil
JEZIORAK: Kręt - Kowalski, Chupryna, Wietecha, Sulkowski (71 Wrześniak) - Sedlewski, Rybkiewicz (78 Kuśnierz), Sobociński, Kuciński (86 Maśkiewicz), Skokowski (74 Kretow)- Figurski.

Okocimski Brzesko przegrał pierwszy spotkanie wiosną. Na swoim boisku uległ Jeziorakowi Iława 0-1 w zaległym meczu 18. kolejki II ligi. Jedyna bramka padła na wstępie meczu z rzutu karnego, który wykorzystał Remigiusz Sobociński.

Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla ekipy z Iławy. W 1. min. na czystą pozycję Tomasza Sedlewskego wypuścił Piotr Skokowski, ale uderzenie pomocnika Jezioraka wybronił bramkarz Okocimskiego. Odbitą piłkę przejął Wojciech Figurski i próbując dobijać, trafił w rękę jednego z obrońców gospodarzy. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się Remigiusz Sobociński i iławianie prowadzili 1-0. Po chwili mogła paść kolejna bramka dla gości. Tym razem Sedlewski zagrał do Figurskiego, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad poprzeczką.

W dalszej części meczu bliżsi zdobycia gola byli gracze z Brzeska. Gospodarze dwukrotnie groźnie strzelali na bramkę Dawida Kręta, ale przy uderzeniach Piotra Darmochwała (20 min) i Łukasz Rupy iławskiego golkipera ratowała poprzeczka. Tuż przed przerwą po raz kolejny w roli głównej wystąpili napastnicy Okocimskiego, ale tym razem już bez pomocy poprzeczki, bramkarz z Iławy świetną interwencją uchronił ekipę Jezioraka przed utratą gola. Strzelał znów Darmochwał.

W drugiej połowie w dalszym ciągu napierali miejscowi, ale iławianie rozważnie wybijali ich z rytmu. W bramce bardzo dobrze spisywał się nadal Kręt (obronił m.in. groźne strzały Gila na wstępie II połowy i Łytwyniuka na koniec).