Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > II liga (wschód)
II liga: różne oblicza podkarpackich remisów2010-08-29 01:31:00

Resovia po raz czwarty w tym sezonie II ligi zremisowała mecz, tym razem u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Nie bardzo ten remis smakuje kibicom. Punkt, który Stal Sandeco Rzeszów   przywiozła z Olsztyna ma już inną wartość. Stal Stalowa Wola po raz pierwszy w tym sezonie wygrał - 3-0 z Jeziorakiem Iława.

Resovia - Ruch Wysokie Mazowieckie 0-0

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: M. Kantor, Walaszczyk, Bogacz - Żaglewski, Oświęcimka. Widzów 1000
RESOVIA: Pietryka – Kozubek, Bogacz, Zitka, Szkolnik – Smolec (64. D.Kantor), Nikanowycz, Kaczor (85. Krupa), Walaszczyk, M. Kantor - Pontus (75. Hajduk).
RUCH: Holewiński – Kołłątaj, Urban, Bartkiewicz, Czarnecki – Żaglewski (80. Speichler), Strózik, Trzaskalski (67. Jegliński), Kołodziejczyk – Płoszczuk (46. Oświęcimka), Łukasik.

cwks-resovia.pl

Lepsze wrażenie pozostawił po sobie Ruch. Na trudnym terenie grał odważnie i był bliższy zdobycia bramek.

OKS 1945 Olsztyn - Stal Sandeco Rzeszów 1-1 (1-1)

0-1 Prokić 20
1-1 Filipek 24

Żółta kartka - Kowalski.

OKS 1945 Olsztyn: Nerek - Koprucki, Baranowski (65 Miłkowski), Bucholc, Kowalski, Michałowski,  Głowacki (70 Stefanowicz), Głowacki, Filipek, Suchocki, Eduardo (65 Różowicz).

Stal Sandeco: Wietecha - Hus, Duda, Lebioda, Rzucidło - Krauze, Reiman,  Orzechowski (77 Maciorowski), Prokić, Fabianowski (74 Gryboś),   Maca (68  Szala).

Od początku spotkania na boisku lekką przewagę posiadali piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn. Już w 1. minucie w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wietechą znalazł się Łukasz Suchocki, jednak bramkarz gości nie dał się pokonać. Dziesięć minut później Konrad Maca uderzył piłkę  zza pola karnego, ta odbiła się od klatki piersiowej Pawła Nerka, doszedł do niej Wojciech Fabianowski, ale zdołał ubieć go jeden z naszych obrońców. W 20. minucie Andreja Prokić przejął futbolówkę na 30 metrze, pobiegł z nią do przodu, po czym uderzył z około 16 metrów nie do obrony. OKS na bramkę gości odpowiedział cztery minuty później. Krzysztof Filipek przejął piłkę  w środku pola, minął trzech rywali, po czym uderzył obok bezradnie interweniującego Wietechy. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzył sobie bramkowej sytuacji, gra toczyła się głównie w środku pola.

W drugiej połowie spotkanie do 68. minuty było wyrównane. Właśnie wtedy Mateusz Różowicz dograł na 7 metr do Filipka, ale jego uderzenie zablokowali rywale. Chwilę później bliski strzelenia gola był Jakub Kowalski.

stomil.olsztyn.pl

Stal Stalowa Wola - Jeziorak Iława 3-0 (3-0)

1-0 Radawiec 7
2-0 Wieprzęć 26
3-0 Radawiec 43

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Wieprzęć, Demusiak, Kusiak, Gęśla - Imanowski, Kowalski, Zakierski, Kuiński, Zubrzycki. Czerwona kartka - Jackiewicz (83, faul). Widzów 700.
STAL: Dydo – Demusiak (87 Drozd), Wieprzęć, Kusiak, Witek - Piątkowski, Kachniarz, Horajecki, Radawiec (90 Stręciwilk), Getinger – Gęśla (85 Gilar).
JEZIORAK: Imianowski, Czupryna, Zakierski, Kowalski, Frączek, Kretow (46 Piceluk), Dymowski (38 Rybkiewicz), Jackiewicz, Sedlewski, Zubrzycki (73 Kuśnierz), Kuciński.