Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Wiadomości PN Małopolska
Jadwiga wygrywa w Austrii2010-07-20 23:47:00

Drużyna juniorów PKS Jadwiga Kraków zajęła I miejsce w kategorii U-17 podczas turnieju piłkarskiego Alpen Cup w Wolfsbergu w Austrii.

W fazie grupowej krakowianie osiągnęli następujące wyniki:
0-2 z Jantarem Pruszcz Gdański
2-0 z DOSC Den Dolder (Holandia)
3-3 z SV ARC Alphen/Rhein (Holandia)
3-1 z Gyoengyoes (Węgry)
3-0 z RZ Pellets WAC (Austria)

W finale udał się rewanż z Jantarem, który wygrał wszystkie mecze grupowe nie tracąc przy tym bramki. W swoim makroregionie jest to jedna z najmocniejszych drużyn z powodzeniem rywalizująca z Lechią Gdańsk i Arką Gdynia. Przed meczem obu polskim drużynom odegrano "Mazurka Dąbrowskiego".

Spotkanie stało na wysokim poziomie, toczyło się przy przewadze Jantaru. Prowadzenie objęła jednak Jadwiga i to już w 5. minucie - stało się to po szybkiej kontrze, asyście Macieja Balawendra i sprytnym strzale Mateusza Mroczki. Rywale próbowali odrobić stratę, ale na przeszkodzie stanął dobrze spisujący się blok defensywny krakowian, którzy mieli jeszcze kilka okazji po kolejnych groźnych kontrach.

Po końcowym gwizku sędziego w obozie Jadwigi wybuchła wielka radość. 1-0 dla "Jadzi"! Wiwatom nie było końca, a trener Józef Marchewka pofrunął wysoko na ramionach swoich podopiecznych.


JADWIGA: Jakub Potyran, Arek Lekki, Marcin Suder, Hubert Król, Antoni Dziubla, Jarosław Szmigiel, Tomasz Moszumański, Mateusz Mroczka, Patryk Mirek, Maciej Balawender, Wojciech Ostrowski, Aleksander Jankowicz, Mateusz Miśkiewicz, Jan Hankus i Jakub Hardyn.
Trener: Józef Marchewka. Kierownik drużyny: Szczepan Chlebowski.

W turnieju w Austrii udział wzięły trzy inne drużyny Jadwigi.
U-9 - żaczki trenera M. Wejnera - I miejsce w swojej kategorii wiekowej; wygrane z Austriakami, Węgrami, Włochami, Gwardią Warszawa.
U-11 - orliki trenera W. Nowaka - III miejsce; bez porażki, w meczu o finał 0-0 z Polonią Warszawa, w grupie wygrane z Austriakami, Węgrami, Czechami, Chorwatami, Polakami z Raciborza. W meczu o 3. miejsce 2-2 z Węgrami i zwycięstwo w karnych.
U-15 - trampkarze starsi trenera M. Marchewki - 9. miejsce; 4 minimalne porażki, 1 remis i 2 zwycięstwa.

Aleksander Kawiorski (Jadwiga)


j3a.jpg
j1a.jpg
j2a.jpg
j5a.jpg
j6a.jpg
j7a.jpg
j9a.jpg
j10a.jpg
j11a.jpg
j12a.jpg
j13a.jpg
j14a.jpg
j15a.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty