Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Wiadomości PN Małopolska
Sandecja pełna nowych twarzy2010-07-07 20:30:00

Sandecja Nowy Sącz zremisowała w meczu sparingowym rozgrywanym w Waksmundzie z beniaminkiem ekstraklasy Górnikiem Zabrze 1-1. Wyrównującego gola dla zabrzan zdobył Maciej Bębenek, który latem przeniósł się do Górnika z Nowego Sącza.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1-1 (1-1)

1-0 Urban 3
1-1 Bębenek 14

Sandecja, I połowa: Kozioł - Makuch, Frohlich, Kulpaka, Borovićanin, Diane, Hlousek, Urban, Gawęcki - Aleksander, Kasprzyk; II połowa: Różalski - Fechner, Midzierski, Zbozień, Ogórek - Berliński, Ogar (75 Piegzik), Lazur, Hajduk, Eismann, Kmiecik (80 Chlipała).
Górnik, I połowa: Skorupski (31 Stachowiak) - Mańka, Kopacz (24 Cebula), Jop, Marciniak - Gołoś (29 Jonczyk), Danch, Balat (31 Kwiek), Bębenek - Leszczak (24 Sikorski), Trznadel; II połowa: Stachowiak (61 Nowak) - Bemben, Banaś, Pazdan, Magiera - Bębenek (57' Bonin), Kwiek (63 Gierczak), Cebula (57 Przybylski), Jonczyk (57 Wodecki) - Sikorski (63 Zahorski), Świątek (78 Leszczak).

W Sandecji zagrało liczne grono nowych zawodników. Oprócz zakontraktowanych już Sebastiana Fechnera (Flota Świnoujście), Sebastiana Hajduka (Orlicz Suchedniów), Piotra Kulpaki (Polonia Bytom), Tomasza Ogara (Okocimski), także ci, których Sandecja chce pozyskać Tomasz Midzierski (zdecydował się na grę w Sączu), Tomasz Kasprzyk (GKS Tychy), słowacki pomocnik Roman Lazur, czeski obrońca Pavel Eismann. Zagrał także wracający z wypożyczenia do Resovii Piotr Chlipała. Z dobrej strony pokazał się dziś zwłaszcza Hajduk.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Sandecji, którą już w 3 minucie wyprowadził na prowadzenie Urban. Wyrównał w 14 minucie po ładnej zespołowej akcji Bębenek.