Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Wiadomości PN Małopolska
Okocimski pokonał Kolejarza2010-06-30 21:31:00

W pierwszym sparingu przed startem nowego sezonu II-ligowy Okocimski Brzesko pokonał niedawnego rywala, a teraz już beniaminka I ligi - Kolejarza Stróże 1-0. Obaj szkoleniowcy Krzysztof Łętocha i Jerzy Kowalik przyglądali się nowym twarzom.

Okocimski Brzesko - Kolejarz Stróże 1-0 (0-0)

1-0 Popiela 90.
OKOCIMSKI: Mieczkowski - Czajka, D. Policht, Kosberg, Wawryka - D. Basta, Darmochwał, Kostecki, Pierzyński - Praciak, Wolan oraz Szymonik, Pachota, Kozieł, Czerwiński, Pyciak, Wojcieszyński, Piotrowicz, Krzak, Popiela, Skorupski.
KOLEJARZ: Zarychta - A.Basta, Cichy, Księżyc, Radwański, Olszewski, Kaczor, Stefanik, Łętocha, Iwan, Wasilewski oraz Wróbel, Drąg, Turczyn, Kałat, Ibrahim, Kozub, Schacherer.

Brak zgrania wśród zespołów widoczny był na murawie, bowiem wszystkie sytuacje bramkowe przed przerwą powstawały po błędach w defensywie - informuje oficjalny serwis Okocimskiego.W obu zespołach pojawiło się mnóstwo nowych zawodników, trudno więc dziwić się nieporozumieniom.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli w 11 minucie gospodarze. Zbyt krótkie wybicie stopera Kolejarza przechwycił Bartosz i z kilku metrów mocno uderzył na bramkę, ale Marcin Zarychta popisał się świetną interwencją. Po drugiej stronie gol mógł paść w 30 minucie. Po wybiciu Marcina Kosberga piłka trafiła w napastnika gości, a następnie szczęśliwie w broniącego Dawida Mieczkowskiego. W ostatniej sytuacji zawiodła komunikacja wśród pierwszoligowców. Po podaniu obrońcy do własnego bramkarza Tomasz Wolan naciskał Marcina Zarychtę, ten jednak zdołał wyjść z opresji. Szkoleniowiec „biało-zielonych” w pierwszej jedenastce wystawił siedmiu z ośmiu testowanych graczy. W sparingu nie wystąpił jedynie Dawid Rupa, którego z gry wyłączyły obowiązki szkolne.

Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się goście z Sądecczyzny. Ataki stróżan rozpoczął Robert Drąg uderzając z 16 metrów w poprzeczkę. Kolejne dwie szanse miał Paweł Kozub. Napastnik przyjezdnych najpierw przeprowadził solową akcję lewą stroną którą dalekim wybiciem zatrzymał Marcin Kosberg, a chwilę później jego próbę z 12 metrów skutecznie wybronił bramkarz. Ofensywę Kolejarza zakończył minimalnie niecelny strzał Roberta Drąga. Gospodarze akcję dającą im zwycięstwo w tym meczu przeprowadzili w końcówce spotkania. W 90 minucie Michał Skorupski wyłożył futbolówkę Łukaszowi Popieli, który bez trudu umieścił ją w siatce.