Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Wiadomości Vancouver 2010
Hokeiści USA pierwszym finalistą2010-02-26 23:21:00 AnGo

Hokeiści Stanów Zjednoczonych są finalistami turnieju olimpijskiego. W pierwszym półfinale pokonali Finlandię 6-1. Sprawa awansu została rozstrzygnięta już w pierwszej tercji. Amerykanie grając z polotem prowadzili po 13 minutach 6-0, a bramki strzelali z bliska po składnych akcjach.  Od drugiej tercji wyraźnie odpuścili szanując siły na decydujący o złotym medalu mecz.

Druga półfinałowa potyczka pomiędzy Kanadą i Słowacją zakończy się nad ranem czasu polskiego.

6-1 Miettinen - Lepistö 54:46 w przewadze

Sędziowali: Daniel O'Halloran (Kanada), Marcus Vinnerborg (Szwecja) - Shane Heyer (USA), Petr Blumek (Czechy). Kary: 6 - 20 min. Strzały: 25:28.
USA: R. Miller (48:29 Thomas) - R. Suter, Rafalski, Gleason, E. Johnson, J. Johnson, Orpik, Ryan Whitney - Langenbrunner, P. Štastný, Parise - Pavelski, Kessel, Malone - Ryan, P. Kane, Kesler - D. Brown, Backes, Callahan - Drury.
FINLANDIA: Kiprusoff (10:08 Bakström) - Salo, Timonen, Lepistö, Niskala, Kukkonen, Lydman, Pitkanen - Selänne, S. Koivu, Lehtinen - T. Ruutu, M. Koivu, Filppula - Miettinen, N. Kapanen, Hagman - O. Jokinen, J. Ruutu, Peltonen - Immonen.