Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Wiadomości Vancouver 2010
Brąz Katarzyny Rogowiec w Vancouver2010-03-15 23:44:00 RK

W Vancouver trwają X Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. W trzecim dniu zawodów brązowy medal w biegu narciarskim na 15 km st. dowolnym wywalczyła 32-letnia Katarzyna Rogowiec, krakowianka reprezentująca Start Nowy Sącz.

Dwukrotna złota medalistka olimpijska sprzed 4 lat z Turynu przegrała o ponad półtorej minuty z Rosjanką Anną Burmistrową (23 l.) i Ukrainką Julią Batenkową (26 l.), a wyprzedziła o 25 sekund Ukrainkę Oleksandrę Kononową (19 l.).

Katarzyna Rogowiec w wypowiedzi dla TVP Info, niedługo po biegu:
- Najbardziej bolą ręce. Nawet tak nóg nie czuję jak łapy i ramiona... Ale jest super! Ten medal znaczy dla mnie bardzo dużo. W Turynie  to byłam inna ja. Teraz jestem cztery lata starsza. Wszystko jest już inne.

Katarzyna Rogowiec straciła obie ręce w wieku 3 lat, kosiarka obcięła je podczas sianokosów poniżej łokci.

Brąz zdobyła też inna Polka, 33-letnia Karolina Wiśniewska, tyle że występująca w barwach Kanady. Zajęła ona 3. miejsce w slalomie. To ciekawa osobowość, ukończyła dwa uniwersytety - w Oxfordzie i Montrealu.