Olimpiada w Vancouver została uroczyście zakończona, a barwna ceremonia odbyła się w BC Place. Jacques Rogge, szef MKOl, tuż przed godziną czwartą czasu polskiego wygłosił sakramentalne: "Uważam XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie za zamknięte".

więcej »
Justyna Kowalczyk: Trzeba być szczęściarzem
28.02.2010 10:41 -

- Tak się składa, że nawet Marit Bjoergen nie ma tego co ja. Mam mistrzostwo świata, mam Puchar Świata, mam Tour de Ski, którego Marit nie ma i mam mistrzostwo olimpijskie. Trzeba być szczęściarzem - mówi czterokrotna już medalistka olimpijska Justyna Kowalczyk.

więcej »
Łyżwiarki mają brąz! Co za niespodzianka!
27.02.2010 23:25 -

Drużyna polskich łyżwiarek wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich! W wyścigu o brązowy medal pokonały Amerykanki. Tę wielką niespodziankę sprawiły  Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak!

więcej »
JUSTYNA KOWALCZYK MA ZŁOTO!!! Fenomenalny bieg na koniec igrzysk
27.02.2010 22:15 - MAS

Justyna Kowalczyk po raz trzeci na podium igrzysk olimpijskich w Vancouver i wreszcie ma złoto! Polka wygrała morderczy bieg na 30 km techniką klasyczną, o 0,3 sekundy wyprzedzając na mecie Norweżkę Marit Bjoergen. Największe gwiazdy biegów narciarskich stoczyły fascynującą walkę o zwycięstwo, wieńcząc tak wspaniałe dla nich igrzyska.

więcej »
Dwa złote medale w trzy kwadranse
27.02.2010 05:38 -

W wyścigu na 500 m mężczyzn triumfował mistrz świata, Kanadyjczyk Charles Hamelin. Jako drugi linię mety przekroczył Amerykanin Apolo Ohno, ale został zdyskwalifikowany za spowodowanie kolizji i przesunięty na 8. miejsce. W finale, na ostatnim zakręcie, Ohno dotknął prawą nogą Kanadyjczyka Tremblay'a, powodując jego upadek. Równowagę stracił także Koreańczyk Sung.

więcej »
Drugie złoto Marii Riesch
27.02.2010 00:37 -

Niemka Maria Riesch zdobyła swój drugi złoty medal w narciarstwie alpejskim, wygrywając dosyć pewnie slalom. Wcześniej triumfowała w superkombinacji. Jej słynna rodaczka, Rosi Mittermaier, też dwukrotna mistrzyni olimpijska (ale sprzed 34 lat) powiedziała o niej, że jej największym atutem jest nadzwyczajna siła psychiczna.

więcej »
Polskie łyżwiarki przed życiową szansą na medal!
26.02.2010 23:48 -

Polskie łyżwiarki pokonały w ćwierćfinale wyścigu drużynowego Rosję, awansując do pierwszej czwórki! W półfinale - w sobotę - ich rywalkami będą Japonki.

więcej »
Szóste złoto Bjoerndalena!
26.02.2010 23:08 - RK

Na finiszu ostatniego odcinka sztafety biathlonistów samotnie, z norweską flagą, biegł do mety Ole Einar Bjoerndalen. 36-letni zawodnik - legenda tego sportu - na swojej zmianie zgubił rywali, uzyskując prawie 40 sekund przewagi. Dla niego osobiście był to szósty złoty medal olimpijski w karierze!!!

więcej »
Polska sztafeta na półmetku była na czele, ale ostatecznie zajęła szóste miejsce
25.02.2010 21:05 -

Norweżki bezapelacyjnie wygrały olimpijski bieg sztafetowy 4x5 km. Tym samym Marit Bjoergen, która finiszowała z dużą przewagą na ostatniej zmianie zdobyła swój trzeci złoty medal! Polki po drugim odcinku były na czele dzięki fantastycznemu występowi Justyny Kowalczyk, ale ostatecznie zajęły szóstą lokatę.