Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Wiadomości PN Małopolska 2010/2011
PP Kraków: Hutnik wyeliminowany karnymi2010-11-13 16:13:00 RK

IV-ligowy Hutnik Kraków został wyeliminowany z Pucharu Polski przez VI-ligową Proszowiankę! W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3-3, a w karnych wygrali proszowianie 3-1.

- Hutnik był piłkarsko na pewno lepszy, ale wygraliśmy ambicją - skomentował sukces swego zespołu Wojciech Socha, trener Proszowianki.

3-1 Jasielski
PROSZOWIANKA: Baranowski - Grzegorczyk, Szaporów, Sołek, Jasielski - T. Przeniosło, Kutela, M. Przeniosło, Gałkowski (50 Perlik) - Jarzmik, Wrona (70 Sowa).

HUTNIK (skład wyjściowy): Niedźwiedź - Gadula, Nosek, Kukla, Bienias - Białkowski, Wrona, Gamrot, Jarosz - Nawrot, Stanek.

Drużyny miały grać w Proszowicach, ale tutejsza policja nie wyraziła zgody na przeprowadzenie meczu. Grano więc na Suchych Stawach, a gospodarzem pozostała Proszowianka. Spotkanie oglądało ok. 400 widzów.

Zaczęło się zgodnie z planem. W 24. minucie Hutnik objął prowadzenie - Stanek dostał prostopadłe podanie i w sytuacji "sam na sam" uderzył pod poprzeczkę. Końcówka I połowy była bardzo pomyślna dla proszowian, którzy zdobyli dwa gole "do szatni", oba z podań Kuteli. Stuprocentowe szanse wykorzystali M. Przeniosło i Wrona, obrona hutników chyba trochę przysnęła...
Po przerwie nowohucianie wyrównali - mocne dośrodkowanie obrońca Proszowianki Grzegorczyk skierował do własnej bramki. VI-ligowcy uzyskali trzeciego gola niecałe 20 minut później. Odbitą od obrońcy piłkę przejął Wrona i przelobował bramkarza. Wyrównał niebawem Zdziński, który przyjął futbolówkę w polu karnym, obrócił się i uderzył w "długi" róg.
W karnych wygrała Proszowianka, a świetnie spisał się bramkarz Baranowski, który obronił aż dwa strzały z 11 metrów, a raz w sukurs przyszła mu poprzeczka.

W innym sobotnim meczu V rundy:

Piast Wołowice (A) - Świt Krzeszowice (VI) 0-1 (0-0)

0-1 Podobiński 64
Czerwone kartki: Jasiołek (61) - Derejko (78).
Gra była bardzo zacięta, A-klasowcy ambitnie starali się uzyskać jak najlepszy wynik w meczu z wyżej notowanym rywalem.