Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Wiadomości PN Małopolska 2010/2011
Andrzej Kucharczyk trenerem Proszowianki2011-07-21 15:14:00

Występująca w krakowskiej klasie okręgowej Proszowianka ma nowego trenera. Został nim 72-letni Andrzej Kucharczyk.


W rundzie wiosennej drużynę z Proszowic prowadził Krzysztof Sobesto, ale pod koniec sezonu zastąpił go na krótko Wojciech Socha. Na początku lipca zaproponowano posadę byłemu już wówczas szkoleniowcowi Garbarni Krzysztofowi Szopie, ale ten jej nie przyjął. Na warunki zaoferowane przez Proszowiankę przystał natomiast Kucharczyk, zastąpiony niedawno w Garbarni na stanowisku wiceprezesa ds. sportowych przez... Szopę.

Andrzej Kucharczyk to znana postać krakowskiego futbolu, kojarzona przede wszystkim z Garbarnią. Jako piłkarz był reprezentantem Polski juniorów w drużynie prowadzonej wówczas przez... Kazimierza Górskiego. W II-ligowej ekipie "Brązowych" był podstawowym graczem, występował na lewej pomocy. Zagrał m.in. w 1966 roku w słynnym meczu garbarzy o Puchar Polski, w którym pokonali ówczesnego mistrza kraju - Górnika Zabrze (3-2). Po zakończeniu kariery sportowej związał się oczywiście ze swym klubem; był w przeszłości trenerem pierwszej drużyny, jest też długoletnim działaczem, do niedawna wiceprezesem ds. sportowych. Trenował też inne kluby, wiosną prowadził A-klasową Płaszowiankę Kraków.

Jak informuje klubowa strona Proszowianki (proszowianka.futbolowo.pl), na pierwszym treningu, przed 8 dniami, zjawiło się 18 zawodników. Ze starej kadry zabrakło Olafa Gorzkowskiego i Roberta Jarzmika. Z nowych twarzy w zajęciach uczestniczyli Maksymilian Kozerski (powrót z wypożyczenia ze Szreniawy Nowy Wiśnicz) i Adam Przeniosło (Garbarnia).

W swoim pierwszym sparingu Proszowianka pokonała w sobotę juniorów Hutnika Nowa Huta 4-2 (2-1). Gole dla zwycięzców: A. Przeniosło 2, M. Przeniosło, Kowalski.
PROSZOWIANKA: Zawartka (30 Pałaszewski, 60 Baranowski) - Przyjemski, Szaporów, Sołek, Grzegorczyk - T. Przeniosło, Kozerski, A. Przeniosło, Wrona - M. Przeniosło, Kowalski oraz Gałkowski, Kutela, Gorzkowski, Perlik, Sowa.

Kolejny sparing proszowian - w piątek 22 lipca o godz. 18 ze Spartą Kazimierza Wielka (IV liga świętokrzyska).

 

rst
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty