Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Żaki > Grupa I (Kraków) Ż
Żaki Cracovii czwartą drużyną Polski... zachodniej2011-05-03 18:53:00

Drużyna Żaków Cracovii (rocznik 2002) zajęła czwarte miejsce w bardzo dużym międzynarodowym turnieju zorganizowanym przez klub Koziołek Poznań.


Oto relacja trenera małych Pasów, Tomasza Kalety:

W Poznaniu w poniedziałek oprócz nas zjawili się przedstawiciele takich klubów jak Salos Szczecin, KP Zielona Góra, Wichniarek Poznań, Widok Skierniewice, Warta Poznań, GKS Bełchatów, Zawisza Bydgoszcz i wiele innych polskich drużyn oraz drużyny zagraniczne: The Goal Academy Edinburgh (Szkocja), Viktoria Mitte (Niemcy) i Oranje Berlin (Niemcy). W sumie 18 drużyn, a turniej organizowany corocznie jest największym w tej części Polski.

W rundzie eliminacyjnej odnieśliśmy cztery zwycięstwa i ponieśliśmy jedną porażkę. Wynik ten pozwolił nam w dalszej części zawodów rozgrywać mecze na wysokim poziomie w grupie złotej.

Wyniki w eliminacjach:
Cracovia - Nielba Wągrowiec 2-0
Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0-2
Cracovia - Stoper Poznań 3-2
Cracovia - Koziołek II Poznań 7-0
Cracovia - Oranje Berlin 4-2

Do grupy złotej ze wszystkich 18 drużyn awansowała najlepsza szóstka. W rundzie finałowej po dobrych meczach wygraliśmy z Koziołkiem Poznań, zremisowaliśmy z GKS Bełchatów i nieznacznie (jedną bramką) przegraliśmy z Zawiszą, Widokiem i Wartą, zajmując ostatecznie IV miejsce.

Drużyna pokazała, że treningi nie poszły na marne, gra 1x1, ćwiczony drybling i zwody skutecznie są realizowane (nawet na bramce), a wszechstronność chłopców jest ich ogromną zaletą. Jednym z ważnych celów szkolenia w tym wieku jest odpowiedzialność, a gdzie jak nie na bramce można się jej uczyć. Dlatego też w trakcie turnieju chłopcy chętnie się sprawdzali na tej pozycji, a w tym czasie nasz etatowy bramkarz Mateusz Sikora cieszył się ze strzelonego gola.

CRACOVIA: Mateusz Sikora, Nikodem Michura, Bartłomiej Włoch, Hubert Skocz, Alan Piskorz, Patryk Ilnicki, Mateusz Hajdziński, Kacper Drabek, Paweł Czerniawski, Paweł Białas, Eryk Olejnik, Jakub Zegarek. Trener: Tomasz Kaleta.


c8.jpg
c2.jpg
c3.jpg
c4.jpg
c1.jpg
c9.jpg
c10.jpg
c12.jpg
c11.jpg
c7.jpg
c5.jpg
c6.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty