Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > V liga (Kraków-Wadowice)
Pierwsza wygrana Słomniczanki2011-03-03 13:43:00

V-ligowa Słomniczanka Słomniki wygrała pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym i było to efektowne zwycięstwo.

SŁOMNICZANKA Słomniki - MICHAŁOWIANKA Michałowice 6-2 (2-2)

SŁOMNICZANKA:
Bubak (30 testowany 1, 65 Idzik) - Jaworski (46 Grzywacz), Kuczek, Styczeń (46 testowany 2), Konieczny (46 testowany 3) – Kura (46 Szwagrzyk) - Zaranek, Zagrodzki, Drożniak (46 Trzeciakiewicz), Salamon (60 Wierzbiński) - Oleksiak (60 Łakomy).

W rozegranym w poniedziałek wieczorem meczu na sztucznym boisku starego Hutnika A-klasowa Michałowianka dobrze zagrała przez pierwsze 7 minut, kiedy zagrała wysokim pressingiem i tym zaskoczyła słomniczan. Właśnie w 7. minucie Styczeń stracił piłkę przed własnym polem karnym i było 1-0 dla Michałowianki.

Z każdą następną minutą Słomniczanka grała coraz lepiej i osiągnęła zdecydowaną przewagę. Wyrównał Oleksiak, który z 18 metrów trafił w "okienko". Gdy można się było spodziewać kolejnych bramek dla faworyta, nastąpiła strata piłki we własnym polu karnym i ponownie wykorzystali to zawodnicy trenera Roberta Mazanka; było 1-2. Na 2-2 wyrównał znów Oleksiak, strzał sparował bramkarz, ale tak, że piłka trafiła do siatki. Chwilę później po faulu na Zaranku sędzia podyktował karnego, ale Zagrodzki fatalnie spudłował. Dobrą okazję miał Jaworski, który jednak źle trafił w piłkę będąc 5 metrów od bramki.

Po przerwie na boisku niepodzielnie panowała Słomniczanka. Na 3-2 bramkę strzelił Szwagrzyk, który ładnie przymierzył z narożnika pola karnego i bramkarz był bez szans. Z dobrej strony pokazał się też Trzeciakiewicz, który wykorzystał świetne podania Wierzbińskiego i zdobył 2 bramki. W końcówce Kamil Łakomy zdobył 2 gole, jednak sędzia uznał tylko jednego. Świetne okazje w II połowie mieli jeszcze Trzeciakiewicz (sam na sam z bramkarzem) i Salamon, który nie wykorzystał karnego.

Słomnickich kibiców cieszy lepsza gra ich drużyny, ale prawdziwą jej wartość zweryfikuje w czwartek (3 marca) zespół Bocheńskiego Klubu Sportowego. Mecz Z IV-ligowcem odbędzie się na sztucznym boisku starego Hutnika o godz. 21.

Wcześniej, Słomniczanka m.in. doznała trzech porażek: 1-4 z Sokołem Kocmyrzów, 0-4 z Karpatami Siepraw i 2-5 z Grębałowianką.